Trumpai apie periodontitą

Apie periodontitą ir atsakymus į pagrindinius klausimus apie šią ligą pasakoja odontologijos klinikos dantu-implantai.lt burnos chirurgas Valdas Labanauskas.

Periodontito gydymasKas yra periodontitas?

Periodontito liga paveikia dantenas, kaulus ir kitus palaikomuosius danties audinius. Dauguma žmonių laikas nuo laiko susiduria su dantenų uždegimu, tačiau apie 10 procentų gyventojų kenčia nuo sunkesnių šios ligos formų. Kurios, jei yra nekreipiama dėmesio ir nėra gydoma, sukelia rimtas sveikatos problemas. Didžiausia rizika sergant periodontitu yra netekti ir prarasti savo natūralius dantis. Periodontitą sukelia bakterijos, kurios reguliariai kaupiasi burnoje ir ant dantų.

Kodėl kai kurie žmonės serga periodontitu, o kiti ne?

Apie 10 procentų gyventojų yra daug jautresni nei kiti. Taip pat yra 3 svarbiausi faktoriai, kurie labai įtakoja periodontito atsiradimui: šeimos istorija, stresas ir rūkymas. Reikia nepamiršti, kad metus rūkyti labai sumažėja rizika susirgti periodontitu.

Kaip suprasti ar Jūs sergate periodontitu?

Periodontito ligos požymiai ir simptomai yra labai įvairūs: nemalonus burnos kvapas, patinusios, skausmingos ir raudonos dantenos. Taip pat, jei Jūsų dantenos kraujuoja valantis dantis dantų šepetėlių tai gali reikšti, kad Jūsų liga jau yra labiau pažengusi. Kartais sergant periodontitu Jūs galite ir nepastebėti jokių simptomų, todėl yra labai svarbu reguliariai lankytis pas odontologą ir laikytis tinkamos burnos higienos.

Ka turėčiau daryti, jei manau, kad sergu periodontitu?

Reguliariai lankantis pas odontologą, Jūs būsite užtikrinti, kad liga bus nepažengusi ir diagnozė bus teisinga. Odontologas Jums patars koks gydymas būtų Jums pats geriausias ir tinkamiausias. Odontologas Jums turi priminti kaip taisyklingai prižiūrėti ir valyti dantys, pamokyti apie taisyklingus burnos higienos metodus namuose. Visa tai padės Jums kontroliuoti bakterijas, kurios kaupiasi burnoje ir ant dantų. Taip pat gali reikėti Jums atlikti profesionalę burnos higieną. Dauguma atveju šios priemonės padės sėkmingai gydyti periodontitą.