Svarbiausi faktai apie dantų implantaciją

Apie dantų implantaciją esate girdėjęs tik viena ausimi? Net nesate tikras, kad jūsų turimos žinios – teisingos? Tuomet šis straipsnis – kaip tik jums: jame glaustai pristatysime pagrindinius faktus apie dantų implantavimą, pradedant nuo gydymo eigos, baigiant privalumais bei trūkumais.

Faktai apie implantusTai nedidelė operacija

Dantų implantacija – tai nedidelė operacija, kurios metu trūkstamo danties vietoje atkėlus dantenas į žandikaulio kaulą įsodinamas implantas. Žaizda susiuvama ir laukiama, kol implantas prigis. Operacija yra neskausminga (prieš ją suleidžiami anestetikai) ir greita (trunka nuo 20 minučių iki kelių valandų). Danties implantas atstoja tikro danties šaknį, o matoma danties dalis (vainikas) atkuriama protezuojant.

Gydymas – pakankamai ilgas

Jei manote, kad prarastas dantis (ar, juo labiau, keli prarasti dantys) gali būti atkurti vieno vizito pas odontologą metu, turime jus nuvilti. Paprastai gydymas trunka nuo kelių mėnesių iki metų, priklausomai nuo to, kokio sudėtingumo procedūrų prireikia. Viskas pradedama nuo gydytojo konsultacijos bei diagnozės, tuomet kito vizito metu yra atliekamos kaulo priauginimo procedūros, arba, jei jų nereikia, iškart pereinama prie implantavimo. Ir tik tada, kai danties implantas prigyja, atliekami protezavimo darbai.

Plačios pritaikymo galimybės

Visų pirma, dantų implantacija gali būti pritaikoma tiek tiems žmonėms, kurie neteko vos vieno danties, tiek ir tiems žmonėms, kurių burnoje dantų visiškai nebeliko. Antra, procedūra yra taikoma įvairaus amžiaus pacientams. Svarbiausia, kad žandikaulis būtų iki galo susiformavęs, taigi paprastai jaunesniems nei 16-18 metų pacientams dantų implantacija nėra siūloma. Bet džiugina tai, kad galutinės amžiaus ribos nėra, taigi ši procedūra be problemų gali būti atlikta ir senjorams (jei tik jų sveikatos būklė yra gera).

Turi daugiau privalumų nei trūkumų

Dantų implantacija turi daug privalumų. Jos rezultatas – estetiški ir puikiai kramtymo funkciją atliekantys dantys. Tai ilgalaikis sprendimas, kadangi dantų implantai tarnauja daugybę metų. Be to, teigiamai veikiamas žandikaulio kaulas, sustabdomi senėjimo procesai. Labai svarbu ir patogumas – su implantais jaučiamasi kaip su nuosavais dantimis. Yra ir keletas minusų. Tai pakankamai ilgas gydymo būdas. Be to, dantų implantų kaina yra pakankamai aukšta.

Atliekama dėl įvairių priežasčių

Dantų implantacija gali būti atliekama dėl įvairių priežasčių. Žinoma, svarbiausia iš jų – trūkstami dantys, kurie kelia vienokį ar kitokį diskomfortą. Kai kurie žmonės labiausiai skundžiasi sunkumais kramtant maistą, kiti pabrėžia prastą išvaizdą ir dėl to kylančias psichologines problemas. Dar kiti mini, kad tam tikrų garsų artikuliacija yra sudėtinga, tad pradedama švepluoti. Dažnas atvejis ir protezų keliami nepatogumai. Apskritai dažniausiai dantų implantavimas atliekamas asmenims, siekiantiems maksimalios ir visapusiškos kokybės ir nesitenkinantiems bet kokiais dantimis ar jų protezais.