Nuo profilaktinės apžiūros iki dantų implantavimo

Į odontologijos klinikos specialistus pacientai kreipiasi ne tik norėdami užtaisyti atsiradusią skylutę dantyje. Vis daugiau žmonių supranta, kad profilaktinė dantų apžiūra ir profesionali burnos higiena – geriausia investicija į sveiką šypseną. O dantų netekę pacientai į Kauno ir kitų miestų odontologijos klinikas kreipiasi norėdami juos pakeisti dantų implantais ir (arba) protezais.

Dantų klinikaSkirti dėmesio profilaktikai – būtina

Kol mūsų dantys ir dantenos sveiki ar bent jau nekelia skausmo, esame linkę nuvertinti profilaktinės burnos ertmės priežiūros naudą. To daryti nevertėtų, mat taupydami laiką ir pinigus profilaktinei apžiūrai, galite gerokai daugiau jų prarasti ateityje.

Profilaktinei dantų ir dantenų apžiūrai odontologijos klinikoje reiktų ryžtis bent kartą per metus, o atlikti profesionalią burnos higieną – kartą per pusmetį. Ypač profilaktinei burnos ertmės priežiūrai daug dėmesio turėtų skirti tie pacientai, kurie nevengia tabako ar kofeino gaminių, dažnai mėgaujasi daug cukraus ar kitų saldiklių turinčiais maisto produktais ir gėrimais.

Dantų defektams pašalinti – nuo kelių valandų iki kelių metų

Nemaža dalis pacientų skundžiasi ne dantų skausmu, o jų defektais. Tai – dantų spalvos pakitimai, pigmentinės dėmės, nuskilę, nutrupėję dantys, per didelis tarpas tarp dantų ar atvirkščiai – jo nebuvimas. Daugeliui savo dantų išvaizda nepatenkintų pacientų labiausiai nepatinka kreivi dantys.

Panaikinti dantų defektus galima keletu būdų. Odontologijos klinikose teikiamos dantų balinimo, tiesinimo ortodontinėmis kabėmis, estetinio plombavimo procedūros. Dantų balinimas gali pašviesinti dantis keletu atspalvių. Norint pakeisti danties spalvą, formą ar ilgį, galima atlikti keletą valandų trunkantį estetinį plombavimą. Norint ištiesinti dantis ir turint netaisyklingą sąkandį, padėti gali dantų tiesinimas kabėmis, kartais trunkantis net kelerius metus.

Netekus dantų – dantų protezavimas ir implantavimas

Danties defektą pašalinti lengviau nei pakeisti prarastą dantį dirbtiniu. Juk norisi, kad naujasis dantis ne tik gerai atliktų savo funkcijas, bet ir gražiai, o svarbiausia – tikroviškai – atrodytų. Todėl į odontologijos klinikos specialistus daugiausia pacientų kreipiasi būtent netekus danties. Jei su danties defektais galima „susigyventi“, tai su vietoj danties atsiradusia kiauryme tą padaryti yra kur kas sunkiau.

Dantų protezavimas gali būti atliekamas pagaminant nuolatinį, neišimamą dantų protezą arba sukuriant išimamus protezus. Vienas iš būdų nuolatiniams protezui sukurti – dantų protezavimas ant implantų, dažniau vadinamas tiesiog dantų implantavimu. Šis dantų protezavimo būdas reikalingas tuomet, kai dantis prarandamas su visa šaknimi. Implantas pakeičia danties šaknį, o ant jo maunamas protezas – karūnėlę.

Jei ieškote patogiai pasiekiamos odontologijos klinikos Kaune

Visas odontologų ir ortodontų paslaugas teikia – moderni odontologijos klinika Kaune. Kauno mieste įsikūrusi odontologijos klinika yra itin patogiai pasiekiama Kauno centro-Žaliakalnio pacientams bei Kalniečių ir Eigulių rajonų gyventojams.