Kokiais atvejais naudinga atlikti estetinį plombavimą?

Juvelyriškai tikslus pažeistų dantų audinių restauravimas

Nėra naujiena jog estetinis plombavimas Kaune yra atliekams daugelyje odontologijos klinikų. Procedūros esmė – pažeistų dantų, o tiksliau – jų audinių restauravimas. Estetinio plombavimo pagalba galima pakoreguoti dantų formą ir atkurti nuskilusius ar kitaip pažeistus dantis. Taip pat jo metu galima pakeisti dantų spalvą, pašalinti tokius defektus, kaip dantų dėmės. Estetinis plombavimas tinka ir norint pakoreguoti dantų išsidėstymą. Todėl, turint nedaug kreivų dantų, jis gali būti siūlomas kaip alternatyva dantų kabėms.

Mūsų dantis sudaro keletas sluoksnių. Kiekvienas jų pasižymi savo tekstūra, spalva, kietumu ir skaidrumu. Estetinio plombavimo procedūros metu yra atkuriami visi danties sluoksniai – ne tik viršutinis. Tai vadinama „juvelyriškai tiksliu dantų atkūrimu“. Toks dantų restauravimas sukuria įspūdį, kad atkurti dantys yra visiškai identiški sveikiesiems: nesiskiria nei spalva, nei kitomis savybėmis. Tinkamai atlikto estetinio plombavimo rezultatai – graži, natūraliai atrodanti šypsena, stiprūs ir ilgai tarnaujantys dantys.

Estetinis VilniujePagalba esant nedideliems dantų defektams

Estetinis plombavimas yra puikus būdas atkurti nedidelius dantų pažeidimus. Dažniausiai šiai procedūrai atlikti registruojasi pacientai, kuriems nutrupėjo dantis, dantys pagelto nuo rūkymo, kavos, arbatos ar vyno vartojimo, patamsėjo. Taip pat estetinis plombavimas tinka norint pašalinti nepageidaujamus tarpelius tarp dantų, sulyginti dantų aukštį, užtaisyti skylutes. Toks dantų plombavimo būdas tinka ne tik priekiniams, bet ir šoniniams ar krūminiams dantims restauruoti.

Estetinio plombavimo alternatyvos

Didžiausi estetinio plombavimo privalumai – santykinai nedidelė procedūros kaina ir greitai gaunamas rezultatas – graži, sveikai atrodanti šypsena. Dėl šių priežasčių estetinis plombavimas pacientams yra patrauklesnis už daugelį kitų dantų atstatymo alternatyvų, tokių kaip dantų tiesinimas kabėmis ar jų protezavimas. Vis dėlto apsilankę savo odontologijos klinikoje Kaune ar kitame mieste, galite išgirsti, jog estetinis plombavimas – ne pats geriausias jūsų dantų atkūrimo būdas. Kodėl?

Jeigu paciento dantys, išsidėstę aplink pažeistuosius, yra visiškai sveiki, jo prašoma gerai pagalvoti, ar jam tinka estetinio plombavimo procedūra. Estetinio plombavimo metu dantys yra šlifuojami, todėl, turint sveikus aplinkinius dantis, toks pažeistųjų dantų „tiesinimo“ ir koregavimo būdas gali jiems pakenkti. Bet kurios profesionalios Kauno odontologijos klinikos specialistai pritartų: jeigu paciento dantų sukandimas yra netaisyklingas, dauguma dantų yra sveiki arba reikia ištiesinti didelį skaičių dantų, geriau rinktis ortodontinį gydymą – dantų tiesinimą kabėmis.

Kitas atvejis, kai geriau rinktis estetinio plombavimo alternatyvas – didžiosios danties dalies praradimas. Jeigu „tikrojo“ danties likę labai mažai („tik šaknis“) ir po estetinio plombavimo procedūros beveik visą jį sudarytų plomba, geriau rinktis dantų protezavimą. Tuo tarpu esant nedideliam pažeidimui (nuskilimui, nutrupėjimui ar spalvos pakitimui) estetinis plombavimas yra puiki išeitis.