Šunų kastracija/sterilizacija: DUK atsakymai

Šuo vidutiniškai brandą pasiekia pusę metų amžiaus. Tuomet dažniausiai ir kyla klausimas, ar šuns kastracija būtina. Šiuo metu nuomonių labai daug. Kiekvienas šeimininkas pats nusprendžia – kaip pasielgti su gyvūnu. Žinoma, svarbiausia yra siekti jam kuo geriausios kloties, gyvenimo, kuris bus sveikas, saugus ir ramus. Kuo daugiau žinosite apie sterilizaciją – tuo galite būti ramesnis, kad priėmėte teisingą sprendimą.

Šuns kastracijaĮ dažniausiai užduodamus klausimus apie šią procedūrą atsako Kaune dirbantys Siaurio Šnauceris specialistai.

Ar gyvūnui skauda procedūros metu?

Natūralu, kad šeimininkai, kurie labai myli savo augintinius, domisi, ar jie jus kokį nors diskomfortą kastracijos operacijos metu. Tikrai ne, kadangi patikima klinika naudoja geros kokybės vaistus, kurie užmigdo gyvūną laikinai, kol jam bus atlikta procedūra. Žinoma, po visko – pojūčiai bus. Tačiau jie dažniausiai netrunka ilgai. Taip pat specialistas nurodo vaistus, kuriuos reikia duoti, kad bet koks galimas diskomfortas šuniui sumažėtų.

Kada reikia atlikti kastracija arba sterilizaciją?

Kaip jau minėjome, dažniausiai gyvūnas subręsta apie 6-7 savo gyvenimo mėnesį. Taigi, apie pirmuosius metus jau reikia atlikti šią procedūrą. Visgi, neteisingai galima išgirsti, kad ją atlikti reikia tik labai anksti ir kai gyvūnas tampa brandus – geriau to nedaryti. Tikrai ne. Tai yra procedūra, kuri senam, šuniui gali padėti išvengti daugelio ligų. Yra tam tikros indikacijos, kurios apriboja jos atlikimą. Tačiau detaliau apie jas galima kalbėti tik tuomet, kai užsukote pas specialistą apžiūrai. Jis patikslins – ar šuniui gali būti atlikta procedūra.

Kas atlieka procedūrą?

Jeigu tikrai mylite savo šunį ir juo rūpinatės – tokiu atveju svarbu darbus palikti specialistams, kurie ne tik išmano eigą, tačiau ir turi reikalingą įrangą. Kai kurie naudojasi tokių save veterinarais vadinančių asmenų paslaugomis, kurie darbus teikia nelegaliai. Deja, tai yra didelė rizika gyvūnui, jo sveikatai. Atsakingai rinkitės tuos, kurie ne tik operuoja, tačiau ir suteikia visą reikalingą informaciją apie eigą bei gyvūno priežiūrą po jos.

Kokios priežiūros gyvūnui reikia po kastracijos?

Po kastracijos šuo dažniausiai bus mieguistas. Reikia pasirūpinti, kad namuose jis jaustųsi kuo daugiau. Svarbiausia yra atsiminti:

  1.     Naktį arba net kelias po kastracijos reiktų miegoti ir visą dieną praleisti kartu su augintiniu.
  2.     Taip pat pasirūpinkite, kad jis arba ji miegotų ant žemės, niekur nešokinėtų.
  3.     Pirmas diena po procedūros gyvūnui reikia duoti valgyti tik švelnų maistą.
  4.     Vėliau reikės apsilankyti pas specialistą, kad būtų išimami siūlai. Dėl to reikia sutarti kito vizito laiką.
  5.     Neleiskite gyvūnui kandžioti žaizdos. Jeigu reikia, pasirūpinkite, kad būtų ant galvos uždedamas gaubtas, kuris riboja judėjimą.
  6.     Pasirūpinkite, kad gyvūnas eitų į lauką tik saugiai, kad išvengtų galimo žaizdos užterštumo.
  7.     Taip pat duokite šuniui vitaminų, kad jis kuo greičiau atsigautų.
  8.     Ir t.t.

Svarbiausia yra suteikti gyvūnui kuo daugiau meilės bei poilsio. Tuomet jis jau greitai, porą dienų po operacijos, bus vėl guvus ir laimingas.

Ko galiu tikėtis po šuns kastracijos?

Dažniausiai gyvūnas operuojamas tikintis, kad jis nesidaugins. Tačiau taip pat pastebima, kad po visko šunys dažniausiai tampa kur kas ramesni, ypač patinai. Taip pat jie nustoja žymėtis, galiausiai, pyktis su kitais šunimis. Dažnai po operacijos šunys daugiau valgo, tad reikia kontroliuoti maisto kiekius.