Kaip elgtis po dantų implantacijos

Po dantų implantavimoDantų implantacija – chirurginė operacija, kurios metu į žandikaulio kaulą įsodinami dantų implantai (ar vienas implantas). Tai dirbtinė danties šaknis, ant kurios gali būti atliekami tolimesni protezavimo darbai. Nors procedūra yra nesudėtinga ir ilgai netrunka (vieno implanto įsodinimas trunka apie 20 min), visgi, kaip ir po kiekvienos kitos operacijos, galimas nedidelis diskomfortas. Todėl, jei pasiryžote dantų implantacijai, nepamirškite pasidomėti, kaip elgtis, ko vengti ir ko tikėtis pooperaciniu periodu.

Galimas nestiprus kraujavimas

Visų pirma, iškart po operacijos pažeista vieta gali kraujuoti. Po procedūros gydytojas įdės marlinį tamponą, kuris sugers kraują. Po 30-60 min jis turėtų būti išimtas ir pakeistas nauju. Nežymiai kraujuoti gali dar keletą dienų, todėl neišsigąskite, jei burnoje jausite kraujo skonį. Žinoma, jei kraujavimas nesustoja pernelyg ilgai, arba kraujuoja stipriau nei turėtų, būtinai kreipkitės į gydytoją. Beje, atkreipkite dėmesį, kad kraujavimo priežastimi gali tapti ir pernelyg aukštas kraujospūdis: tokiu atveju išgerkite kraujospūdį mažinančių vaistų ir kraujavimas turėtų sumažėti. Nepamirškite, kad kava bei alkoholis taip pat kelia kraujospūdį, todėl, kol išlieka kraujavimo grėsmė, jų reikėtų visiškai atsisakyti.

Patinimas – vienas iš pooperacinių reiškinių

Patinimas taip pat yra normalus pooperacinis reiškinys, tiesa, jis pasitaiko ne visiems (jei buvo implantuotas daugiau nei 1 implantas arba jei jums buvo atlikta kaulo priauginimo operacija, patinimo tikimybė yra didesnė). Nenustebkite, jei patinimas bus didžiausias trečiąją dieną po operacijos – tai normalu, vėliau jis turėtų pradėti mažėti.

Skausmą malšinkite vaistais

Iš karto po operacijos yra suleidžiami vaistai, neleidžiantys atsirasti infekcijai ir numalšinantys skausmą. Dažniausiai gydytojas išrašo antibiotikų, kad būtų užkirstas kelias infekcijai. Taip pat gydytojas rekomenduos nuskausminamuosius vaistus tam atvejui, jei jaustumėte nedidelį skausmą ir grįžę namo. Iš tiesų, skausmą galite kontroliuoti įprastais analgetikais, kuriuos turite savo namų vaistinėlėje (draudžiama gerti tik Aspiriną, nes jis skystina kraują). Skausmą malšinančius vaistus galima gerti tiek, kiek būtina (žinoma, neviršijant rekomenduojamos dozės).

Pirmąją dieną po operacijos venkite karšto bei kieto maisto

Be abejonės, keletą valandų po operacijos nieko nevalgykite ir negerkite – vis dar veiks nuskausminamieji vaistai, tad kramtydamas galite pažeisti burnos gleivinę ar liežuvį. Taip pat tą dieną, kai buvo atliktas dantų implantavimas, patartina vengti karšto bei kieto maisto: pažeistos dantenos vis dar bus jautrios, tad galite justi diskomfortą.

Rūkymo reikėtų atsisakyti

Jei rūkote, turėsime jus nuvilti. Rūkymas ir dantų implantacija nėra suderinami: rūkančiam žmogui sunkiau gyja žaizdos, didėja infekcijos galimybė, prastėja kraujotaka (stipriai didėja tikimybė, kad implantas neprigis), todėl implantacijos dieną rūkyti griežtai draudžiama, taip pat, jei tik įmanoma, rūkymo reikėtų vengti ir artimiausias 2-3 savaites.

Simptomus lengvina šalti kompresai

Diskomfortą galite sumažinti šaldydami pažeistą vietą. Nedėkite ledo ant plikos odos, bet šaldykite per nedidelį rankšluostėlį; nelaikykite ledo per ilgai, kad skruostas nenušaltų (rekomenduojama tarp 15 min trunkančių šaldymo procedūrų daryti 20-30 min pertraukas).

Būtina kruopščiai rūpintis burnos higiena

Nepamirškite rūpintis savo burnos higiena. Žinoma, valydami dantis būkite atsargūs; rekomenduojamas tik minkštas šepetėlis. Taip pat, praėjus dienai po operacijos, 5-6 kartus per dieną skalaukite burną specialiu skysčiu (jį rekomenduos gydytojas). Neleiskite apsinešti siūlams, kuriais sutvirtintos dantenos (juos reikia valyti tamponėliu, suvilgytu vandenilio peroksido tirpalu).

Venkite streso ir fizinio krūvio

Dantų implantavimas nėra sudėtinga chirurginė operacija, todėl teoriškai jau tą pačią dieną galima grįžti į darbą. Visgi, jei tik turite galimybę, geriau po procedūros keliaukite tiesiai namo, nes gali būti, kad nesijausite labai gerai. Juo labiau, kad keletą dienų po procedūros reikėtų vengti fizinio krūvio: nesportuokite, nekilnokite sunkių daiktų. Jei tik įmanoma, venkite streso. Nerekomenduojama lankytis pirtyje ar baseine, maudytis karštoje vonioje. Apskritai negalima nei perkaisti, nei peršalti.

Jei pooperaciniai simptomai nelengvėja, kreipkitės į gydytoją

Jei požymiai yra pernelyg stiprūs ar neįprasti (pakyla aukšta temperatūra ir ji nenukrenta; juntamas stiprus skausmas; labai stipriai sutino dantenos; simptomai ne lengvėja, bet stiprėja; juntamas bendras organizmo silpnumas) būtina kreiptis į gydytoją.