Kaip ir daugelyje sričių, daugeliui žmonių kyla tie patys pagrindiniai klausimai. Pasistengsime jus supažindinti su pagrindinėmis dantų implantų gairėmis.
Kokie specialistai sriegia dantų implantus?
Implantologija – odontologijos sritis, tačiau norint sriegti implantus, reikia tinkamos kvalifikacijos. Ją turi gydytojai periodontologai, taip pat žandikaulių, burnos ir veido chirurgai. Kuo gydytojas sukaupęs daugiau patirties implantuojant, tuo geresni pasiekiami rezultatai, nors ne ką mažiau svarbi ir implantų kokybė.
Kas nulemia dantų implantų tarnavimo laiką?
Ar dantų implantai bus ilgaamžiai, priklauso nuo daugelio faktorių. Pirma, ar kokybiškas ir pakankamai storas kaulinis audinys, į kurį bus sriegiamas implantas. Kuo kaulo kokybė geresnė, tuo didesnė tikimybė, kad implantas integruosis sėkmingai ir tarnaus ilgą laiką. Kitas labai svarbus faktorius – kaip pacientas po implantacijos rūpinsis burnos higiena, ar tinkamai kasdien prižiūrės dantis pasibaigus gydymui.
Dar vienas labai svarbus dalykas – tai implantuojančio gydytojo patirtis ir kvalifikacija, asmeniniai gebėjimai, domėjimasis savo sritimi. Ne ką mažiau svarbu ir tinkamos danties karūnėlės pagaminimas, ir kokybiškas protezavimas ant implanto. Jei pagaminami netinkami, nevienodai apkrovas paskirstantys protezai, netolygiai paskirstoma kandimo jėga, dėl to ir pats implantas gali trumpiau tarnauti.
Taip pat yra svarbu pasirinkti kokybiškus implantus. Renkantis Straumann implantus, yra suteikiama viso gyvenimo garantija. Straumann yra kokybiški, gaminami Šveicarijoje dantų implantai.
Kokio amžiaus pacientams tinka dantų implantai?
Įvairiuose šaltiniuose rekomenduotinas pacientų amžius nežymiai skiriasi. Dažniausia įvardijama, kad implantų negalima sriegti jaunesniems nei 18 metų pacientams. Kitur atkreipiamas dėmesys į konkrečią lytį: implantuoti neleidžiama jaunesniems negu 18 m. vaikinams, tuo tarpu merginoms taikomas 16-17 metų amžiaus cenzas. Taigi reikia vertinti konkrečią situaciją: esminė sąlyga – kad užtektų kaulinio audinio implantui įsriegti.
Ar dantų implantai – patikima ir saugi alternatyva netektiems dantims atstatyti?
Galima teigi, kad implantavimas yra pati patikimiausia ir saugiausia gydymo metodika. Dažniausiai pacientams nekyla jokių pašalinių reakcijų ir kitų reiškinių. Bene didžiausia galima komplikacija – kad implantas po pirmosios procedūros neprigis. Statistika, kiek atvejų dantų implantai neprigyja, taip pat šiek tiek skiriasi.
Vienuose šaltiniuose rašoma, kad prigyja apie 99 proc. implantų, kitur rezultatai – šiek tiek kuklesni, rašoma, kad neprigyja apie 3 procentus įsriegtų dantų implantų. Šiaip ar taip, sėkmės atvejai sudaro mažiausia 97 proc., taigi vos 3 pacientams iš 100 implantavimo procedūrą gali tekti pakartoti iš naujo. Nieko nenutinka ir implantui neprigijus: pacientas nejunta jokio skausmo, o didžiausi nepatogumai – kad procedūrą tenka pakartoti ir pailgėja terminai, nes reikia palaukti 2-3 mėn. iki pakartotinės procedūros.
Ar po implantacijos padažnės vizitai pas specialistus?
Po implantavimo bent kartą per pusę metų reikės apsilankyti pas burnos higienistą, pašalinsiantį dantų paviršiaus apnašas ir nuvalysiantį implantus. Kartą per metus reikėtų praverti ir implantavusio specialisto kabineto duris. Tačiau svarbiausia yra priežiūra – tik ji leis išsaugoti burnos sveikatą.