Kankina skausmas? Sunku judėti? Kreipkitės į ortopedijos kliniką

Pacientas ortopedijos klinikojeSveikata yra brangiausias turtas, tačiau jos neįvertiname, kol nesusiduriame su sunkiomis sveikatos problemomis. Daugelis iš mūsų į gydytojus kreipiamės tik tuomet, kai sveikatos sutrikimai pradeda trukdyti normaliai gyventi: kvėpuoti, miegoti, dirbti, mokytis ar judėti. Vieni sunkiausių sveikatos pažeidimų yra susiję su judėjimo apribojimais, kai po traumos, nelaimingo atsitikimo ar sunkios ligos nebegalime lengvai valdyti rankų, kojų ar kitų kūno dalių. Net jeigu nemalonūs pojūčiai judant neatsirado staiga, svarbu ilgai nelaukti, ir į ortopedijos klinikos specialistus kreiptis vos tik pajutus pirmuosius judėjimo sutrikimus ar skausmą.

Ortopedijos klinikos paslaugos yra skirtos pacientams, kuriems judėjimas staiga ar pamažu pradeda kelti ne džiaugsmą, o kančią. Taip gali nutikti dėl sąnarių iškrypimo ar nusidėvėjimo, kaulinių ar kremzlinių audinių pažeidimų ir juos lydinčių skausmų. Į patyrusius gydytojus ortopedus kreipiasi pacientai, kurie dėl judėjimo apribojimų ne tik nebegali normaliai gyventi, bet ir praranda darbingumą. Kai kuriais atvejais jį galima susigrąžinti.

Kokių paslaugų galite tikėtis ortopedijos klinikoje? Visų pirma, joje suteikiamos pirminės specialistų konsultacijos, kurių metu įvertinami judėjimą sutrikdę pažeidimai, ligos eiga ir gydymo galimybės. Ortopedijos klinikoje atliekami rentgeno, kraujo tyrimai, sąnarių ir kitos operacijos, pooperacinė pacientų priežiūra. Joje taip pat galima atlikti procedūras, padedančias atkurti normalią kaulų padėtį po traumos, pašalinti metalines detales, likusias po anksčiau darytų operacijų.

Pagrindiniai judėjimo sutrikimai, dėl kurių reikia kreiptis į ortopedijos kliniką yra sudilę, nusidėvėję sąnariai (kremzlės, klubo sąnarys), sąnarių dalių, sausgyslių plyšimai (plyšęs meniskas, Achilo sausgyslė, raiščiai), rankų ar kojų pirštų deformacija (negalėjimas ištiesti pirštų, kojos pirštų iškrypimai dėl netinkamos avalynės dėvėjimo ar paveldimumo), skausmas peties, alkūnės, kelio, čiurnos srityse, išnirimai ir lūžiai (pavyzdžiui, žastikaulio išnirimas ar lūžę dilbio kaulai).

Kartais pacientas gali net nežinoti, jog jam jau prasidėjo judėjimo sutrikimus lemiantys simptomai. Todėl svarbu laiku atkreipti dėmesį į savo kūno siunčiamus signalus. Jeigu jaučiate neaiškios kilmės skausmą, tempimo jausmą, jeigu tam tikros sąnarių vietos ištino, paraudo, sąnariai pradėjo braškėti – laikas kreiptis į ortopedijos kliniką. Taip pat reiktų susirūpinti, jeigu nepajėgiate pilnai ištiesti rankos ar kojos, sumažėjo jūsų galimų atlikti judesių amplitudė. Rimtus pažeidimus rodo skausmas, kurio nepavyksta numalšinti net vaistais, smarkiai ištinę sąnariai, žymus laikysenos pasikeitimas (eidami ar sėdėdami palinkstate į kurią nors vieną pusę).