Kaip prižiūrėti dantų implantus?

Dantų implantai – populiarus sprendimas, visam laikui grąžinantis galimybę mėgautis emocijomis, maistu, bendravimu. Vis dėlto vien kruopščiai, atidžiai atlikta dantų implantacija Kaune, klinikoje „Dantų Estetika“ – dar ne viskas, ko reikia norint išlaikyti puikią burnos sveikatą. Kaip ir natūralūs dantys, implantai taip pat reikalauja specifinės priežiūros. Pateikiame kelis esminius patarimus.

Vienodai rūpinkitės visais dantimis

dantų implantų valymasDalis implantų priežiūros principų yra tokie patys, kaip prižiūrint natūralius dantis. Juos reikia valyti bent du kartus per dieną, o geriausia – po kiekvieno valgio. Be to, būtina naudoti tarpdančių siūlą ar specialų tarpdančių šepetėlį, skalavimo skystį. Valyti tiek dantis, tiek implantų karūnėles reikia rūpestingai, atidžiai – verčiau neskubėkite, siekite kuo geresnio valymo rezultato.

Venkite netinkamos dantų pastos

Daugelis mūsų esame jau kone įpratę naudoti  įvairias balinamąsias dantų pastas. Tačiau jei šypsenai atkurti pasirinkti dantų implantai, pastą reikėtų rinktis gerokai atidžiau. Svarbiausia – kad joje nebūtų stambių, abrazyvinių medžiagų: jos gali subraižyti naujųjų dantų paviršių.

Dantų implantacija Kaune, mūsų klinikoje, neatliekama iš anksto neaptarus įvairių pačios procedūros ir dantų priežiūros ypatybių. Vizitų metu dažnai akcentuojame ir tai, kad nereikia atsisakyti pastos su fluoru: ji išties padeda palaikyti gerą sveikų audinių būklę, o implantams nekenkia. Jei dvejojate dėl pastos pasirinkimo, drąsiai kreipkitės – mielai padėsime atrasti saugią priemonę.

Pasirinkite tinkamą šepetėlį

Po dantų implantacijos gali tekti keisti įprastą dantų šepetėlį. Kaip minėjome, ypatingai praverčia tarpdančiams skirti šepetėliai. Taip pat rekomenduojame ir vieno danties šepetėlį – jis padeda pasiekti ir išvalyti sunkiausiai prieinamas vietas. Tam, kad tiek natūralūs dantys, tiek dantų implantai džiugintų nepriekaištinga būkle, pravers šepetėlis retesniais šereliais.

Saikingai vartokite kietus, rūgščius, saldžius maisto produktus

Tai – tiesiogiai su priežiūra nesusijęs patarimas. Visgi jis taip pat svarbus tam, kad rezultatas liktų puikus kuo ilgiau. Kaip ir tikri dantys, implantai nėra nepažeidžiami. Dėl pernelyg kieto maisto jie (tiksliau – karūnėlės) gali likti subraižyti ar net nuskilti. Todėl venkite karamelinių saldainių, riešutų ir panašių produktų. Saikingai vartokite ir rūgštinius, gausius cukraus produktus – patiems implantams jie nekenkia, tačiau blogina dantenų būklę, padeda kauptis apnašoms.

Reguliariai apsilankykite patikrai

Nepriklausomai nuo to, ar atlikta pilna, ar dalinė implantacija, būtina profesionali dantų higiena ir tiesiog apžiūra. Jei atlikta dantų implantacija Kaune, klinikoje „Dantų Estetika“, galite tiesiog kreiptis į procedūrą atlikusį specialistą. Tai reikėtų padaryti bent kartą per metus. Reguliarių vizitų metu gydytojas įvertins karūnėlių ir pačių implantų, dantenų, kaulo būklę. Be to, burnos higienos (ją rekomenduojame atlikti kas pusę metų) metu bus pašalintos sunkiau prieinamos apnašos. 

Dantų implantai – tai nauja Jūsų kūno dalis, reikalaujanti tokios pat atidžios, kruopščios priežiūros. Tik tokiu būdu galite patys pasirūpinti naujųjų dantų ilgaamžiškumu ir burnos sveikata. Priežiūra išties nėra sudėtinga – tereikia įprasti ir laikytis režimo.

Dėl dantų implantų valymo, apsaugos principų visuomet galite konsultuotis su mūsų komanda. Mielai padėsime pasirūpinti viskuo: nuo tinkamo burnos skalavimo skysčio iki šepetėlio. Be to, visuomet parodysime, kaip tinkamomis priemonėmis pasiekti geriausią rezultatą.