Renkamės geriausią odontologą

Geras odontologasJei jūs turite savo mėgstamą odontologą, pas kurį reguliarai lankotės, jums labai pasisekė: jūs žinote, kad juo galite pasitikėti ir esate tikras, kad jums bus parinktas tinkamas gydymas, o visos procedūros bus atliktos tinkamai. Deja, ne visiems žmonėms taip pasisekė. Tie, kurie kas kartą kreipiasi į skirtingus odontologus ir neranda tokio, kuris labai patiktų, įnirtingai ieško atsakymo, kaip rasti gerą specialistą.

Mes neketiname jums patarinėti, kuris odontologas yra pats geriausias (galų gale, jų tikrai yra ne vienas), bet galime šiek tiek palengvinti patį paieškos procesą. Kad jums būtų patogiau, surašėme pagrindinius pacientams kylančius klausimus, susijusius su odontologo pasirinkimu, ir pateikėme trumpus atsakymus. Trumpai tariant, jei nežinote, kokios odontologo savybės yra svarbiausios, tikėtina, kad mes jums padėsime pasukti reikiama kryptimi.

Ar odontologo išsilavinimas yra svarbus?

Žinoma, odontologo išsilavinimas yra be galo svarbus – juk tai jo žinių pagrindas. Jūs turite visišką teisę tikėtis, kad odontologas įgijo gerą išsilavinimą: bet koks specialistas, prieš imdamasis praktikos, privalo gauti gerą teorinį pagrindą. Be to, ne mažiau svarbu, kad teorinės žinios būtų nuolat atnaujinamos. Tiesa, tai padaryti nėra sunku. Odontologai turi galimybę dalyvauti įvairiose konferencijose bei paskaitose, atnaujinti savo žinias kursų ar stažuočių metu.

Ar būtina, kad odontologas turėtų ilgametę darbo patirtį?

Visi specialistai turi nuo ko nors pradėti, todėl yra naivu tikėtis, kad visi odontologai turėtų ilgametę darbo patirtį. Kita vertus, jei jūs pageidaujate ypač geros kokybės, atkreipkite dėmesį, kiek metų praktikos odontologas turi. Ką tik studijas baigę jaunuoliai dažniausiai dar nėra įgyję visų reikiamų įgūdžių ir nedirba taip gerai, kaip galėtų. Žinoma, nereikėtų būti tokiems kategoriškiems: kai kurie jauni specialistai dirba geriau už vyresniuosius.

Ar odontologas turi suteikti informacijos apie skirtingus gydymo būdus?

Visi odontologai, prieš imdamiesi gydymo, turėtų informuoti savo pacientus apie tai, koks gydymo būdas yra jiems tinkamiausias ir kokios yra alternatyvos. Jei atliekamos procedūros yra sudėtingesnės, nei pavyzdžiui, karieso pažeisto danties užplombavimas, pacientas turi teisę nuspręsti, ar jis sutinka su paskirtu gydymu. Juk yra tokių pacientų, kuriems svarbiausias kriterijus – kuo mažesnė kaina, ir yra tokių žmonių, kurie siekia maksimalios kokybės. Odontologas turėtų į tai atsižvelgti.

Ar odontologas turi patikti kaip asmenybė?

Odontologas nėra jūsų draugas, jis – specialistas, kuris teikia paslaugas. Žinoma, smagu, kai odontologas yra malonus ir paslaugus, bet jei kokia nors jo būdo savybė jums ir nepatinka, tai ne priežastis nepasitikėti jo atliekamomis procedūromis. Svarbiausia, kad odontologas būtų kvalifikuotas, o jo paskirtas gydymas – kokybiškas. Jei jis nenusišypsojo jus pamatęs, tai tikrai ne priežastis ieškoti kito specialisto.

Ar verta pasitikėti atsiliepimais internete ar kitų žmonių rekomendacijomis?

Tai priklauso nuo kelių faktorių. Jei odontologas yra rekomenduojamas žmogaus, kuriuo jūs pasitikite, vertėtų atsižvelgti į jo išsakytą nuomonę. Juk jums artimas žmogus tikrai nesiūlys specialisto, kurio paslaugomis jis pats buvo nepatenkintas. Atsiliepimais internete ne visada verta per daug pasitikėti, kitaip tariant, neverta būti per daug patikliems. Juk jūs nežinote, kas tuos atsiliepimus rašė: gal geri komentarai – tik reklama, o blogi – tik būdas apšmeižti konkurentus? Be to, kad ir kokią nuomonę išgirstumėte ar perskaitytumėte, išlikite objektyvus, ir atsirinkite, kuria informacija verta tikėti, o kurią geriau pamiršti. Juk „kiek žmonių, tiek nuomonių“: jei odontologas patiko (ar nepatiko) kitiems žmonėms, tai nereiškia, kad ir jūsų požiūris bus toks pat.