Dantų implantavimo procedūra žingsnis po žingsnio

Jei jūsų gyvenimo kokybė kenčia dėl to, kad jums trūksta vieno, kelių ar visų dantų, jūs galite šią situaciją pakeisti – dantys nesunkiai atkuriami dantų implantacijos metu.

Pirmasis žingsnis – vizitas pas odontologą

Jei jums reikia kokios nors odontologinės procedūros, nespręskite savarankiškai, kuris gydymo būdas jums būtų geriausias. Pirmiausia apsilankykite pas odontologą, kuris, pažadame, ne tik atsakys į visus jums kylančius klausimus, bet ir sudarys individualų gydymo planą. Juk visi pacientai yra skirtingi, todėl kas kartą yra atsižvelgiama į unikalią kiekvieno paciento situaciją: įvertinama jo būklė, išklausomi jo pageidavimai, atsižvelgiama į jo lūkesčius.

Odontologė ir pacientasDantų implantavimas – chirurginė procedūra

Dantų implantavimas – tai nedidelė chirurginė procedūra, kurią gali atlikti tik atitinkamą kvalifikaciją turintys specialistai. Pirmiausia pacientui atliekamas nuskausminimas, tada, kai medikamentai suveikia, dantenos yra atkeliamos nuo žandikaulio kaulo. Naudojant specialius instrumentus implantas yra įsriegiamas į iš anksto padarytą reikiamo dydžio ertmę. Kai implantas įtvirtinamas į žandikaulį, dantenos sugrąžinamos į buvusią padėtį ir susiuvamos. Įprastai tokia procedūra trunka 20-30 minučių, bet kai kuriais atvejais pacientas odontologo kėdėje praleidžia apie porą valandų – jei vienos procedūros metu įsodinamas daugiau nei vienas implantas.

Kai kuriais atvejais prireikia ir papildomų procedūrų

Deja, ne visais atvejais dantų implantacija atliekama antro vizito pas odontologą metu. Tam, kad implantas būtų sėkmingai įsriegtas į žandikaulio kaulą, jo turi būti pakankamai. Jei pacientas be danties išbūna gana ilgą laiką, žandikaulio kaulas aptirpsta ir sunyksta, o jei netenkama dantų viršutiniame žandikaulyje, dar ir pasislenka žemyn. Todėl pirmasis žingsnis danties implantavimo procese – kaulo priauginimas arba sinuso dugno pakėlimo operacija. Kaulo regeneracijai gali būti naudojamas nuosavas kaulas, paimtas iš donorinės srities, arba kaulo pakaitalai.

Kol implantas neprigyja, protezavimo darbai negali būti atliekami

Turime nuvilti tuos žmones, kurie tikėjosi, kad dantų implantavimas atliekamas per trumpą laikotarpį. Pačios procedūros iš tiesų nėra ilgos, bet implanto prigijimo laikotarpis paprastai trunka apie 3 mėnesius (vėlgi, priklausomai nuo individualios situacijos jis gali būti ilgesnis ar trumpesnis). Kol implantas nėra prigijęs, jokie kiti darbai neatliekami. Tiesa, jei jūs netekote priekinio danties ir nenorite minėtus tris mėnesius gąsdinti aplinkinių savo bedante šypsena, jums bus uždėtos laikinos kosmetinės karūnėlės.

Implantavimas yra neatsiejamas nuo protezavimo

Svarbu suprasti, kad implantacija – tai tik pusė kelio iki visiško danties atkūrimo. Kaip jau minėjome, implantacijos metu atkuriama danties šaknis, bet matoma danties dalis (vainikas) yra atkuriamas protezuojant. Nėra kito būdo atkurti danties šaknį, bet jūs galite rinktis jums priimtiniausią protezavimo būdą bei medžiagas. Pavyzdžiui, jūs galite rinktis fiksuotus arba išimamus protezus, kurie bus pagaminti iš metalo arba bemetalės keramikos, priklausomai nuo to, ar jus domina maksimalus estetiškumas ar pigesnė kaina.