Moderniausias all-on-4 dantų implantavimo metodas

Nobel Biocare implantai ir all-on-4Pastaraisiais metais ypač daug pasiekta odontologijos srityje – kuriami išskirtinai aukštos kokybės implantai, taigi atkurti prarastus dantis galima vos per vieną vizitą odontologo kabinete. Prarastus dantis reikėtų įsistatyti kuo greičiau, nes tai trukdo ir fizinei sveikatai, ir psichologinei būklei: asmuo negali tinkamai maitintis, atrofuojasi žandikaulis, asmenybei pristinga pasitikėjimo savimi ir ryžto, ir taip toliau. Daugelį greičiau susitvarkyti dantis skatina ir patrauklios dantų implantacijos galimybės. Nors, kaip žinia, dantų implantai yra nepigus malonumas, o susitvarkyti dantis norima kuo greičiau, tačiau daugeliui ypač pasitarnauja galimybė už paslaugas atsiskaityti išsimokėtinai.

Jei teko domėtis dantų atstatymo galimybėmis, tikriausiai pripažinsite – kad pati geriausia ir tinkamiausia alternatyva yra implantai. Jie gelbsti visais atvejais: tiek netekus vieno, kelių ar net visų žandikaulyje esančių dantų. Ir rinktis tikrai yra iš ko: implantavimo metodikos viena nuo kitos skiriasi. Remiantis vienomis, gydymo laikas yra trumpesnis, remiantis kitomis – gerokai ilgesnis. Implantavimas suteikia galimybę panaikinti emocinius ir fizinius trūkumus, kurie atsiranda dėl burnoje neestetiškai žiojėjančių skylių.

Dantų implantai gali būti lengvai pritaikomi net ir ypač sudėtingais klinikiniais atvejais. Pavyzdžiui, iš pažiūros sveiki dantys netikėtai ima gelsti, pajuosta nuo pat šaknų, galiausiai tampa paslankūs ir iškrenta. Taigi į odontologus būtina kreiptis pastebėjus pokyčius, o ne laukiant, kol iškris visi dantys.

Apie momentinį implantavimą

Prieš kelerius metus ir Lietuvoje paplitęs momentinis implantavimas sulaukia vis daugiau dėmesio. Procedūra vyksta labai paprastai: vieno vizito metu ištraukiami seni, nebepataisomai sugedę dantukai, ir vietoje jų įsriegiami visiškai nauji dantų implantai. Implanto įsriegimas trunka iki valandos laiko. Momentinio implantavimo privalumus suskumba vardinti ir gydytojai odontologai: momentinį implantavimą pažangia ir greita gydymo technologija vadinti galima todėl, kad gydymo laikas sutrumpėja net kelis kartus. Antra, implantuojant nereikia siūti, papildomai nuskausminti, atlikti kitas procedūras – viskas atliekama vienu kartu. Iš karto po procedūros pacientai, kuriems sudėti dantų implantai, vėl gali sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

All-on-4 sprendimas netekusiems visų dantų

Viename dantų lanke praradusiems beveik visus ar net visus dantis siūlomas unikalus sprendimas – rinktis metodiką, kuri vadinasi „All on 4“ (viskas ant keturių, išvertus iš anglų k.). Kaip teigia dantų technikai ir chirurgai, vietoj įsriegiamų 6-8 implantų, įsriegiami gali būti vos 4 Nobel Biocare implantai. Būtent tokio kiekio implantų, remiantis visomis šiuolaikinėmis technologijomis, visiškai pakanka tam, kad būtų sudaryta tinkama atrama norint tvirtinti dantų protezus. Kokie viso to didžiausi privalumai? Pirma, kinta gydymo eiga, nes toks kiekis implantų įsriegiamas kur kas greičiau. Antra, net iki dviejų kartų sumažėja ir gydymo kaštai – tai aktualu daugeliui pacientų, nes, kaip jau buvo minėta šiame straipsnyje ir kaip daugelis yra girdėję, kartais implantavimo kainos imamos skaičiuoti nebe šimtais, o tūkstančiais ar net dešimtimis tūkstančių litų.

Unikali implantavimo sistema, pasirinkus vos 4 implantus, padeda išvengti ir kitų ypač sudėtingų procedūrų, tokių kaip kaulo priauginimas. Implantus dantų technikai ar chirurgai sriegia ten, kur netrūksta kaulo ir kur įmanoma be didesnių netikėtumų juos įsriegti. Dar, nagrinėjant privalumus, galima pastebėti, kad pacientas tiek implantavimo procedūros metu, tiek po jos nejunta jokio skausmo, dantenos nepatinsta, nekraujuoja, tad neskiriama antibiotikų, kitų medikamentų. Gydymo procesas yra greitesnis, tad, norint atlikti implantavimą, neegzistuoja amžiaus cenzas, nėra nei tam tikrų apribojimų, susijusių su paciento sveikata.