Kartais psichologiniams pokyčiams įgyvendinti pirmiausia reikia atstatyti savo fizinį grožį, o kai dieta ar sporto klubas nepadeda greitai pasiekti norimo rezultato, pradedame domėtis brangesne, bet greitesnį poveikį už tikrinančia alternatyva – plastine chirurgija. Pasitikėjimo savimi stoka, aplinkinių patyčios, dėl antsvorio prasidėjusios ligos – tai tik keletas priežasčių, dėl kurių žmonės ryžtasi pasinaudoti grožio klinikų siūloma riebalų nusiurbimo paslauga. Ką reiktų žinoti prieš gulantis po „grožio peiliu“?
Riebalų nusiurbimas – viena populiariausių ir seniausiai atliekamų procedūrų plastinėje chirurgijoje. Tai operacija, kurios metu nuo probleminių kūno vietų padarant nedidelius pjūvius specialiu aparatu nusiurbiamas riebalų perteklius. Riebalai dažniausiai siurbiami nuo pilvo, sėdmenų, šlaunų, rankų, pagurklio. Kartu su riebalais sunaikinamos ir operacijos metu koreguojamų kūno vietų riebalų ląstelės, kurios daugiau nebeatauga.
Svarbu suprasti tai, kad riebalų nusiurbimas nėra tinkama priemonė svoriui mažinti, kurią reiktų atlikti kas kartą, kai svorio vėl priaugate: atlikus šią operaciją, reiktų iš esmės pakoreguoti savo mitybą ir gyvenimo būdą, laikytis dietologo rekomendacijų, antraip investicija į savo kūno grožį yra beprasmė.
Riebalų nusiurbimo procedūra yra gana skausminga, todėl prieš ją pradedant yra taikoma vietinė (jei plotas, nuo kurio siurbiami riebalai, yra mažas) arba bendrinė nejautra. Operacijos trukmė priklauso nuo pageidaujamo nusiurbti riebalų kiekio ir kūno ploto, nuo kurio siurbiami riebalai, ir gali trukti nuo keliolikos minučių iki kelių valandų. Padarius nedidelius pjūvius odoje, per juos nerūdijančio plieno vamzdeliais, sujungtais su specialiu siurbliu, ir yra nusiurbiami riebalai.
Praėjus savaitei po operacijos yra ištraukiami siūlai, kuriais buvo susiūti procedūros metu padaryti įpjovimai. Keletą dienų ar savaičių po riebalų nusiurbimo gali matytis tam tikros poodinės kraujosrūvos, gali būti jaučiamas lengvas odos sumušimo, pūtimosi jausmas. Tikrasis šios grožio procedūros rezultatas matomas praėjus daigiau nei šešioms savaitėms po operacijos, bet jau trečiąją savaitę po jos galima sportuoti, imtis kitos fizinės veiklos.
Ar aplinkiniai matys, kad man buvo atlikta riebalų nusiurbimo operacija? Žinoma, staigiai sumažėjęs jūsų kūno svoris bet kam gali sukelti įtarimų, bet jei turite galimybę pasiimti ilgas atostogas ir operaciją atlikti kitame mieste, tai nesukels problemų. Kalbant apie po operacijos likusius randus, juos pamatyti bus tikrai sunku – pjūviai, kurie daromi operacijos metu, yra labai siauri (iki 1 centimetro) ir daromi mažai pastebimose kūno vietose: odos raukšlėse ar apatinio trikotažo dengiamose srityse. Svarbu žinoti tik tai, kad šiuos randus bent keletą mėnesių po riebalų nusiurbimo būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.
Riebalų nusiurbimas gali būti atliekamas tradiciniu būdu arba naudojant lazerį, kai riebalų ląstelės, veikiamos lazerio energijos, yra suardomos ir nebeatsinaujina.