5 svarbiausi dantų implantavimo žingsniai

Implantavimo žingsniaiPrisipažinkime, kad odontologo kėdėje atsiduriame ne savo noru, o kai prispiria bėda. Tačiau tai klaidingas požiūris, nes kuo ilgiau delsiame, tuo problemos tampa didesnės. Technologijos ypač sparčiai tobulėja, tad vizitai pas specialistus tampa nebe varginantys, o atvirkščiai – netgi malonūs. Analogiškai ir su dantų implantacija: su tuo nesusidūrę žmonės tvirtina, kad implantavimas yra ilga, varginanti, skausminga ir sudėtinga procedūra. Sutinkame, procedūra ne iš trumpųjų, tačiau ji nėra nei varginanti, nei skausminga ar kažkuo labai ypatinga lyginant su įprastomis odontologinėmis procedūromis. Taigi šiame straipsnyje aprašysime 5 pagrindinius dantų implantacijos etapus.

Pirmasis etapas: konsultavimas
Pirmasis etapas yra bene svarbiausias: jo metu pasirenkamas patikimas ir kompetentingas specialistas, įsriegsiantis dantų implantus. Specialistas turi tinkamai nustatyti diagnozę, pakonsultuoti ir skirti tinkamiausią gydymą. Tikslesnei diagnozei nustatyti daroma panoraminė rentgeno nuotrauka, leidžianti tiksliausiai įvertinti situaciją. Po apžiūros įvertinama ir kiek implantų reikės šypsenai atkurti ir nepatogumų, susijusių su iškritusiais dantimis likvidavimu. Diagnozuojant naudojamasi kompiuterine tomografija, kuri tiksliau parodo, kur įsriegti danties implantą, jo ilgį, skersmenį ir kt. Jei vietoje, kur patogiausia „įkurdinti“ implantą, trūksta kaulinio audinio, atliekama papiloma procedūra kauliniam audiniui atkurti. Jau pirmojo vizito metu sudaromas gydymo planas, nutariama implantavimo data.

Antrasis etapas: dantų implantavimas
Naudojant vietinę nejautrą atliekamas dantų implantavimas. Procedūra yra neskausminga ir santykinai greita: vieno implanto įsriegimas trunka panašiai tiek, kiek ir plombavimas su paruošiamaisiais darbais. Įtvirtinus implantą, žaizda susiuvama. Vienu metu galima įsriegti kelis implantus. Po procedūros specialistas rekomenduos, kaip elgtis, kad dantų implantai sėkmingai prigytų – tai itin svarbu.

Trečiasis etapas: gijimas
Jei operacija buvo kiek sudėtingesnė, iki kelių dienų po operacijos galite justi nedidelį skausmą. Jei viskas vyko sklandžiai ir įprastai, skausmo nejuntama, o patinimas atslūgsta po kelių dienų. Bet kokiu atveju reikės vartoti antibiotikų, kurie skirti apsisaugoti nuo galimų infekcijų. Implanto gijimas trunka nuo 2 iki 6 mėn.: trukmę lemia ir tai, ar implantuota viršutiniame, ar apatiniame žandikaulyje. Viršutinis žandikaulis implantus „priima“ greičiau. Priauginus kaulinio audinio, gijimas gali užsitęsti net iki 9 mėn.

Ketvirtasis etapas: naujojo danties pritvirtinimas
Prigijus implantui, galima protezuoti. Prieš protezavimą reikia atidengti užsiūtą žaizdą, užsukti gijimo galvutę bei sulaukti, kol dantenos sugis. Tuo laiku gydytojas padaro naujojo danties protezo atspaudą ir laboratorijoje užsakoma pagaminti protezą. Pagamintasis protezas tvirtinamas prie implanto.

Penktasis etapas: priežiūra
Nors tai nėra tikrasis implantacijos etapas, tačiau priežiūra po implantavimo ypač svarbi. Kiekvienu atveju rekomendacijos, kaip rūpintis burnos higiena, gali nežymiai skirtis. Iš esmės, jei atvejis nesudėtingas, dantis reikia prižiūrėti kaip ir anksčiau. Nuo burnos higienos labai priklauso ir implantų tarnavimo trukmė: teisingai juos prižiūrint, dantų implantai tarnauja visą gyvenimą.