Atgal į jaunystę: veido atjauninimas lazeriu

Kone kiekviena brandaus amžiaus moteris, vartydama savo jaunystės nuotraukų albumą, mintimis grįžta į laikus, kai jos kūnas buvo stangrus, oda – lygi, plaukai – tankūs ir ilgi, šypsena – akinančiai spindinti, o figūra – nepriekaištinga. Gera žinia ta, kad šiuolaikinių technologijų amžiuje nebūtina dairytis į praeitį ir su liūdesiu žiūrėti į veidrodį. Liūdėti, kad negailestingai bėgantis laikas paliko savo pėdsakus veido odoje raukšlelių, randelių, maišelių po akimis ar riebalų sankaupų pavidalu tikrai neverta. Atgal į jaunystę iš dalies galima sugrįžti dermatologijos klinikoje atlikus veido atjauninimo procedūrą. Kas tai yra?

Veido atjauninimo procedūra lazeriuVeido atjauninimas – tai nebūtinai pats radikaliausias sprendimas, kokį moteris gali priimti savo veido odos atžvilgiu, t. y., plastinė operacija. Yra daugybė procedūrų, galybė skirtingų technikų ir metodų kaip, chirurginiu ar visiškai neinvaziniu būdu galima atjauninti savo veidą. Antra vertus, išgirdus sąvoką „veido atjauninimas“ nereiktų įsivaizduoti, kad atlikus vieną ar kelias odos atjauninimo procedūras tapsite antrininke tos merginos, kuria buvote, kai jums suėjo aštuoniolika. Visgi, pasitelkus tokias technologines priemones, kaip lazeris ar odai artimų medžiagų užpildai (injekcijos), galite „sutaupyti“ net kelis ar keliolika metų. Tai ką vis dėlto reiškia „atjauninti veidą“?

Veido odos atjauninimo procedūrų yra daug ir įvairių. Tai ir veido raukšlelių lyginimas, ir po ligų ar nelaimingų atsitikimų likusių randelių ar griovelių užpildymas, ir skruostikaulių „pakėlimas“. Veido odą galima pašviesinti, padaryti mažiau matomas dėl odos plonėjimo išryškėjusias kraujagysles, panaikinti odos šerpetojimą, raudonį, pigmentines dėmes. Veido atjauninimą renkasi moterys, kurias vargina suglebusi kaklo ir veido oda, „juoko“ ar „pykčio“ raukšlelės aplink akis ir lūpų kampučius, dėl rūkymo pilką atspalvį įgavusi oda. Dermatologijos klinikose galima veido odą sustangrinti, išlyginti, sumažinti jos polinkį alergizuotis, pašalinti anksčiau turėtų ligų pasekmes, likusias ant veido, net suteikti veidui naują spalvą.

Vienas šiuolaikiškiausių būdų atjauninti savo veido odą – daryti tai specialiu klinikoje naudojamu lazeriu. Veido atjauninimo lazeriu procedūros metu skatinamas kolageno formavimasis, veikiami gilieji odos sluoksniai. Į problemines odos vietas lazeris siunčia tam tikrus impulsus, paskatinančius odos ląstelių atsinaujinimo procesus, tuo tarpu neprobleminės odos sritys lieka nepažeistos. Taip pagerinamas bendras odos tonusas, ji tampa stangresnė, lygesnė, elastingesnė ir švelnesnė, vadinasi, atjaunėjusi!

Vis dėlto nereiktų pradėti savo odos „jauninti“ per anksti. Įprastai pirmuosius odos senėjimo požymius moterys pastebi peržengusios 35 metų ribą. Žinoma, yra procedūrų, kurios gali būti atliekamos beveik bet kuriame amžiuje, tačiau kurias atlikus oda beveik „neišvengiamai“ atrodys jaunesnė (pavyzdžiui, randelių ar pigmentinių dėmių pašalinimas). Bet kokiu atveju tai, kas geriausia jūsų odai žino tik du žmonės: jūs ir jūsų dermatologas.