Ortopedinės priemonės ir ortopedijos technika

Ortopedinis įtvarasGydytojai ortopedai – traumatologai kasdien susiduria su įvairaus amžiaus pacientais, kuriems, norint susigrąžinti kokybišką gyvenimą ir judėjimo laisvę, būtina moderni ortopedijos technika ir ortopedinės priemonės. Ortopedijos klinikose naudojama įranga bei įvairūs įtvarai, speciali avalynė ir avalynės įdėklai, kompresinės kojinės, ortopediniai čiužiniai ir pagalvės – tai priemonės, be kurių negalėtų išsiversti nei gydytojai, nei nuo judėjimo sutrikimų kenčiantys pacientai. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose gausu specializuotų parduotuvių, kuriose galima įsigyti tokių priemonių, tuo tarpu mažesnius miestus ir miestelius jomis aprūpina prekybos agentai.

Ortopedijos technikos ir ortopedinių priemonių gali prireikti net iki šiol buvusiam visiškai sveikam žmogui. Jei susidūrėte su iškrypusio kojos nykščio (iššokusio kauliuko) sindromu, be specialių įdėklų batuose išsiversti jums greičiausiai nepavyks, nepriklausomai nuo to, ar jūsų padėtis jau tokia rimta, kad prireikė operacijos, ar apie ją dar tik galvojate. Kasmet auga ortopedinių batų mažiesiems pacientams poreikis. Kenčiantys nuo nugaros skausmų neįsivaizduoja savo gyvenimo be ortopedines savybes turinčios patalynės, o nuo kraujotakos sutrikimų – be kompresinių kojinių.

Atsiradus judėjimo sutrikimams ar pajutus pirmuosius sąnarių ligų simptomus – skausmą, tinimą, kaulų braškėjimą – reiktų kreiptis į gydytoją traumatologą. Kaip nuspręsti, kurią ortopedijos kliniką Kaune, Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste pasirinkti? Turėtumėte atsižvelgti ne tik į draugų rekomendacijas, paslaugų kainas, bet ir tai, ar klinika, į kurią kreipsitės, turi naujausią ortopedijos techniką.

Dalis ortopedijos technikos naudojama „lengvesniems“ atvejams gydyti – tai masažui ar mankštai reikalingos priemonės. Kita dalis skirta „sunkesniems atvejams“ – tai įvairūs medicininiai įrankiai ir aparatai, naudojami operacijų metu. Kone populiariausios ortopedinės operacijos Lietuvoje – iškrypusio kojos nykščio (dar vadinamo hallux valgus deformacija) korekcija ir klubo sąnario endoprotezavimas.

Kartu su modernėjančia ortopedijos technika kasmet auga ir ortopedijos bei traumatologijos galimybės. Pasirinkusių tinkamą ortopedijos kliniką pacientų neturėtų gąsdinti nei vadinamoji „plaktukinių“ kojos pirštų deformacija, nei plyšusi Achilo sausgyslė ar meniskas, nei elastingumą praradę klubo kaulo ar kitų sąnarių kremzliniai audiniai. Tai, apie ką prieš keletą metų galėjome tik svajoti, tinkamos ir modernios ortopedijos technikos dėka gali tapti realybe. Kai kurie pacientai po ilgo ir sunkaus, bet produktyvaus gydymo vėl gali atsistoti ant kojų ar atgauti anksčiau prarastą darbingumą.

Ortopedijos technika ir ortopedinėmis priemonėmis prekiaujančios parduotuvės neretai yra sudariusios sutartis su jas savo praktinėje veikloje naudojančiais gydytojais ortopedais – traumatologais. Tokiu būdu gydytojai lieka ištikimi tam tikrų gamintojų prekėms ir gerai žino jų siūlomą asortimentą, o ortopedijos priemonių parduotuvės turi patikimų gydytojų, kuriuos gali rekomenduoti, ratą. Bendradarbiaudami tarpusavyje, ortopedijos technikos pardavėjai ir ją naudojantys gydytojai gali tinkamai pasirūpinti kiekvienu pacientu ir pagaminti bei pritaikyti būtent jam skirtą ortopedinę priemonę.