Priežastys, kodėl jums gali būti reikalingas dantų protezavimas

Danties protezavimas Kauno miesteDantų protezavimas – įprasta paslauga, kurią siūlo ne viena odontologijos klinika Kaune. Patikėkite, yra tikrai nemažai žmonių, kurių burnoje trūksto bent vieno danties. Anksčiau ar vėliau dauguma jų kreipiasi į odontologą tikėdamiesi, kad šis padės jiems vėl džiaugtis sveikais, tvirtais ir gražiais dantimis. Odontologai Kaune yra kompetentingi ir gali jums padėti išspręsti dantų netekimo sukeltas problemas. Tai daroma protezuojant.

Bet pirmiausia atsakykime į klausimą, kodėl dantų protezavimas apskritai gali būti reikalingas. Manome, kad jūs ir pats nesunkiai galėtumėte atsakyti į šį klausimą, bet nežinantiems ar nesuprantantiems pateiksime pagrindines priežastis. Juk atsirastų skeptikų, sakančių, kad galima gyventi ir be kelių dantų burnoje? Žinoma, įmanoma gyventi netgi neturint ir visų dantų, bet dėl to stipriai nukenčia gyvenimo kokybė. Paaiškinsime, kodėl.

Dantų protezavimo priežastys

Visų pirma, trūkstami dantys grožio tikrai neprideda. Ypač, jei jų trūksta priekinėje žandikaulio dalyje. Sutikite, pirmasis įspūdis pamačius bedantį žmogų dažniausiai būna labai neigiamas. Žmonės, kurie neturi dantų, nėra nei patrauklūs, nei simpatiški. Jei jūs vienas iš jų, tikrai galėsite paliudyti, kaip sunku gyventi normalų socialinį gyvenimą: greičiausiai jūs bijote juoktis, dangstotės burną ranka, jums nemalonu susipažinti su naujais žmonėmis, baiminatės neigiamos jų reakcijos. Akivaizdu, kad dantų trūkumas – ne vien estetinė, bet ir psichologinė problema. Todėl dantų protezavimas bent iš dalies padėtų jums susigrąžinti prarastą pasitikėjimą savimi.

Antra, dar blogiau už estetinę dantų pusę, yra tragiška valgymo kokybė. Kuo daugiau burnoje trūksta dantų, tuo sunkiau tinkamai sukramtyti maistą. Ne tik tenka pamiršti riešutus (kaip juos susmulkinti, kai nėra dantų?) ar obuolius (kaip jo atsikąsti?), bet ir daugelio kitų patiekalų. Retas jaučiasi laimingas valgydamas vien košes ar jogurtą… O juk maisto likučių prilenda ir į tarp dantų esančias kiaurymes. Trumpiau tariant, valgyti tampa išties sunku. O jei dar tai tenka daryti viešumoje? Padėtis išties nepavydėtina. Ir šiuo atveju dantų protezavimas taptų puikiu sprendimu. Įsivaizduokite, ir vėl galėtumėte valgyti savo mėgstamą maistą!

Trečia, kai burnoje nėra visų dantų, tai turi neigiamos įtakos žandikaulio kaului bei dantenoms. Kad žandikaulio kaulas būtų tvirtas, jis turi būti stimuliuojamas. Kai burnoje yra visi dantys, ši stimuliacija vykdoma savaime (kramtant maistą). Kai danties ar dantų nebėra, toje vietoje žandikaulis nebegauna nervinių impulsų, todėl pradeda „tinginiauti“ (mažėja jo tankis ir dydis). Tai turi neigiamos įtakos ir išvaizdai: pasikeičia veido profilis ir žmogus atrodo vyresnis nei yra iš tiesų. Šiais laikais, kai taip akcentuojamas jaunystės kultas, pasenti anksčiau laiko nėra malonu. Šią situacija gelbsti dantų implantavimas: implantas, įsuktas į žandikaulio kaulą, atstoja danties šaknį ir sustabdo žandikaulio kaulo deformacijos procesus. O ir dantų protezavimas ant implantų yra itin kokybiškas, patikimas, ilgalaikis.

Ketvirta, kai burnoje trūksta dalies dantų, kenčia ir likę dantys. Jie gali pakeisti savo poziciją: pasislinkti ar pakrypti į kiaurymės pusę. Be to, likusiems dantims, dantenoms ir žandikauliui tenka didesnė apkrova, todėl jie susidėvi greičiau nei turėtų. Todėl, jei jums nebus laiku atliktas dantų protezavimas, turėsite problemų ne tik dėl iškritusių ar išlūžusių dantų, bet ir dėl tų dantų, kurie (kol kas) dar yra funkcionalūs.

Nelaukite, susiraskite patikimą odontologijos kliniką ir atlikite dantų protezavimą Kaune: