Kapiliarų šalinimas lazeriu – pavargusiems nuo nepageidaujamų kraujagyslių darinių

Sunkios darbo sąlygos, kai tenka dirbti labai aukštoje ar žemoje temperatūroje, ilgą laiką stovint ar visą dieną sėdint, rūkymas, alkoholio vartojimas, piknaudžiavimas saule ar soliariumo malonumais, paveldimumas – tai veiksniai, dėl kurių ant veido, kojų ar kitų kūno vietų odos atsiranda nepageidaujamų kraujagyslių darinių, išryškėjusių kapiliarų. Su jais galima kovoti specialiais tepalais, skausmingomis injekcijomis ar operacijomis, slėpti juos naudojant kosmetines priemones, bet galima visa tai padaryti greičiau, paprasčiau ir beveik be skausmo – kalbame apie kapiliarų šalinimą lazeriu.

Kapiliarų šalinimas lazeriu dermatologijos klinikojeKaip atliekamas kapiliarų šalinimas lazeriu? Kada ją galima atlikti, o kada ne? Ar tai saugu? Į visus šiuos klausimus jums geriausiai gali atsakyti patikimas gydytojas-dermatologas. Šiame straipsnyje į juos trumpai atsakysime ir mes.

Kapiliarų šalinimo lazeriu procedūra prasideda nuo odos paruošimo. Odos sritis, nuo kurios ruošiamasi šalinti kapiliarus, yra nuskutama ir atšaldoma. Tada pradedamas gydymas lazeriu: jo siunčiami impulsai sukelia lengvą dilgčiojimą, nes pažeistos odos vietos sugeria lazerio spindulius. Pažeistų kraujagyslių sienelės pamažu sulimpa ir pasišalina iš odos (kraujas lėtai absorbuoja nebegyvą kraujagyslę).

Gydytojai dermatologai kapiliarų šalinimo lazeriu procedūrą rekomenduoja esant raudoniui veido, kaklo, krūtinės srityse, turint išsiplėtusių kapiliarų, veido ir kojų kraujagyslinių darinių, hemangiomų, angiomų, įgimtų dėmių. Šios procedūros negalima atlikti turint rimtų sveikatos sutrikimų, kraujagyslių anomalijų, stipriai nudegus saulėje, nėštumo periodu. Apie visus esamus ir buvusius sveikatos sutrikimus būtina informuoti savo odos gydytoją dar prieš procedūrą, kad tiek jis, tiek jūs būtumėte tikri dėl procedūros saugumo ir laiku informuoti apie galimą šalutinį poveikį.

Kapiliarų šalinimas lazeriu yra saugi procedūra. Kitaip nei operacija, kurios metu jūsų oda yra įpjaunama, lazerinis kapiliarų šalinimas yra nechirurginis gydymo metodas. Sveiki audiniai, ant kurių nėra nepageidaujamų kraujagyslinių darinių, procedūros metu nėra pažeidžiami, nes lazerio spindulys yra labai siauras, todėl labai tiksliai „pataiko“ tik į tas odos vietas, kuriose yra probleminių taškų. Žinoma, iš karto po procedūros ant odos gali atsirasti nežymių pakitimų: oda gali būti šiek tiek paraudusi, patinusi, atsirasti nedidelių mėlynių, kankinti niežulys. Šis nedidelis šalutinis poveikis praeina per keletą dienų. Pačios procedūros metu gali būti jaučiamas nedidelis maudimas, po jos skausmo nebūna arba jis būna minimalus. Esant poreikiui, procedūros metu gali būti naudojamas nuskausminamasis kremas.

Įprastai pacientui užtenka vienos kapiliarų šalinimo lazeriu procedūros, tačiau esant sudėtingesnei situacijai, ją gali tekti pakartoti. Norint, kad nepageidaujami kraujagyslių dariniai vėl „neišlystų į dienos šviesą“, būtina vengti juos anksčiau išsaukusių veiksnių (pavyzdžiui, alkoholio ar tiesioginių saulės spindulių). Viena procedūra trunka nuo kelių iki keliolikos minučių – tai priklauso nuo srities, kuri yra gydoma lazeriu, ir kraujagyslių, kurias norima pašalinti, skaičiaus.

Rekomenduojame:

goc.lt  Mezoterapija