Dantų balinimas

dantu_balinimasDantų balinimas pašviesina dantis ir padeda pašalinti dėmės. Tai viena iš populiariausių dantų kosmetikos procedūrų, kurios dėka Jūsų dantys gali atrodyti nepriekaištingai. Pravartu žinoti, jog dantų balinimas yra ne vienkartinė procedūra. Laikas nuo laiko, ji turi būti pakartota, jeigu norite išlaikyti dantis šviesesnius.

Dantų balinimo būdai

Dantų valymas naudojant dantų pastą. Visos dantų pastos padeda pašalinti paviršiaus dėmes ir šviesina dantis, tačiau poveikis yra labai silpnas.
Balinimo skysčiai. Tai viena iš naujausių priemonių, padedančių balinti dantis. Kaip ir dauguma burnos skalavimo skysčių, atgaivina kvėpavimą ir padeda sumažinti dantų apnašas. Rezultatai gali būti matomi po 12 savaičių.
Balinimo juostelės. Tai labai plonos juostelės, beveik nematomos, padengtos peroksido geliu. Juostelės naudojamas du kartus per dieną, po 30 minučių, maždaug 14 dienų. Pirminiai rezultatai matomi jau po dviejų dienų, o galutiniai rezultatai išsilaiko apie 4 mėnesius.

Kas yra Zoom dantų balinimas?

Zoom metodas yra viena iš pažangiausių dantų balinimo procedūrų, kurios pagalba galite vienareikšmiškai pakeisti savo dantų spalvą. Naudojantis šiuo metodu, Jūsų dantų atspalvis gali tapti keliais tonais šviesesnis, nei buvo iki šiol. Šioje procedūroje pasitelkiamas specialus gelis ir zoom lempos šviesa, kurių dėka nuo dantų pašalinamos dėmės.

Kaip vyksta Zoom dantų balinimas?

Ši dantų balinimo procedūra atliekama odontologijos kabinete, o jos metu yra šviesinamas dentinas (vienas iš dantį sudarančių audinių)  ir dantų emalis. Lūpos ir dantenos yra apsaugomos, kad proceso metu nebūtų pažeistos. Tada ant dantų užtepamas specialus gelis, kurio sudėtyje yra balinimo savybių turinčių medžiagų, ir kuris yra aktyvuojamas, pasinaudojant zoom šviesą. Pasiruošimas trunka vidutiniškai 15 minučių.
Vėliau procedūra kartojama dar du kartus. Tai trunka ne daugiau kaip 1 valandą ir neturėtų sukelti jokių nepatogumų. Dėl procedūros keletą dienų gali padidėti dantų jautrumas, todėl patartina vengti tam tikrų maisto produktų ir gėrimų, kurie gali tamsinti dantų spalvą ar sukelti jautrumą (pvz., ledas ar karšti patiekalai).

Zoom metodo balinimo poveikis

Vidutiniškai, Zoom metodo pagalba, dantis gali tapti šviesesniais net iki kelių spalvos tonų. Vis dėlto, rezultatai gali skirtis priklausomai nuo paciento individualių dantų savybių. Rezultatai gali būti pakankamai ilgą laiką, tačiau tai priklauso ir nuo paciento gyvenimo būdo.

Dantų balinimas namuose. Produktai, kurių pagalba galite balintis dantis
Jeigu norite turėti šviesesnius ir gražesnius dantis, nebūtinai privalote lankytis pas odontologą – tai galite padaryti nekeldami kojos iš namų.
Soda. Puikiai veikia tada, kuomet norima pašalinti ant dantų paviršiaus atsiradusias apnašas (pvz., nuo kavos ar rūkymo). Soda galima užtepti ant dantų šepetėlio, ir kartas nuo karto ja valyti dantis. Reikėtų nepamiršti, jog ilgalaikis sodos naudojimas gali būti žalingas, nes gali sukelti emalio problemų.
Karbamido peroksidas. Tai gelio peroksido formulė, dažniausiai naudojama burnos žaizdų priežiūrai. Viena iš veiksmingiausių priemonių, padedančių balinti dantis. Tačiau dažnas naudojimas gali sukelti dantų jautrumą ir pažeisti audinius. Gali būti vartojamas ne daugiau kaip 7 dienas.