Klausimai ir atsakymai apie dantų implantavimą

Vienu pažangiausių dantų atstatymo būdų laikomas dantų implantavimas geriau pažįstamas pacientams, sulaukusiems amžiaus, kai implantuoti gali tekti didžiąją dalį dantų. Vis dėlto šis dantų atkūrimo būdas, taikomas Vilniaus ir kitų miestų odontologijos klinikose, tinka ne tik senyvo amžiaus žmonėms.

dantistasKuo dantų implantavimas gali būti naudingas jaunam žmogui?

Dantį prarasti galima ne tik dėl natūralių senėjimo procesų. Dantys genda ir ištrupa dėl netinkamos mitybos, paveldėjimo. O nuo traumų ar nelaimingų atsitikimų nėra apsaugotas nei vienas. Dantų implantavimas Vilniuje ir kitų miestų jaunimui gali padėti atkurti prarastą dantį ar keletą dantų taip, kad aplinkiniai net neįtartų, jog jie yra netikri. Svarbu, kad jaunuolio žandikaulis jau būtų iki galo susiformavęs.

Praradau dantį – na ir kas?

Apie procesus, prasidedančius jūsų burnoje praradus dantį, galima daug sužinoti iš savo odontologo. Trumpai juos galima apibūdinti taip: tai grėsmė jūsų natūraliai burnos būklei. „Skylė“ vietoj danties – tai bakterijų židinys ir tuščia erdvė, puikiai tinkanti kitiems dantims „pasistumdyti“, o žandikauliui – pakeisti savo pradinę formą, pradėti deformuotis. Todėl netekus natūralaus danties jį reikia pakeisti dirbtiniu.

Dantų implantavimas – tuščios ertmės užpildymui?

Dantų implantavimas taikomas tuomet, kai žmogus visiškai nebeturi savo natūraliosios danties šaknies. Kitas atvejis – danties šaknis yra, bet ji stipriai pažeista, tinkamai neatliekanti savo funkcijų. Tai ypač dažnas atvejis po patirtos traumos, kai dantis yra išmušamas. Praradus danties šaknį, į žmogaus žandikaulį sriegiama dirbtinė – metalinė, dažniausiai iš titano pagaminta šaknis. Tai ir vadinama dantų implantavimu.

Vis dėl to vien dantų implantavimo procedūros visam dančiui atkurti nepakaks. Prireiks ir dantų protezavimo ant implantų. Protezuojama viršutinė – matoma – žmogaus danties dalis. Kitaip ši dalis vadinama karūnėle arba vainikėliu. Ji užmaunama ant danties implanto, kai šis visiškai prigyja žmogaus burnoje. Dantų implantavimo ir protezavimo paslaugos atliekamos toje pačioje odontologijos klinikoje. Pasidomėkite profesionaliausiai šias paslaugas atliekančiomis įstaigomis Vilniuje ar kitame mieste.

Kokius dantis galima atkurti pasitelkus dantų implantavimą?

Dantų implantavimas gali padėti susigrąžinti dantis tiek labiausiai matomoje burnos vietoje – viršutinio žandikaulio centre, tiek bet kurioje kitoje žandikaulio vietoje. Svarbiausia, kad žandikaulis turėtų pakankamai kaulo – jis reikalingas, kad įsriegtas implantas laikytųsi.

Dantų implantavimas tinka tiek norint restauruoti vieną dantį, tiek kurią nors jų eilę, tiek visą burną. Taigi, turint pakankamai tvirtą žandikaulį, dantų implantavimo pagalba galima atkurti visus dantis, net jei nebeturite nei vienos sveikos natūralios dantų šaknies!