Kineziterapijos taikymo galimybės

kineziterapijaTikriausiai esate girdėję apie kineziterapija ar net esate ją išbandę. Tačiau ar žinojote, kad kineziterapija, dar vadinama gydymu judesiu, neapsiriboja vien keliais pratimais, atliekamais po sunkios ligos ar patirtos traumos, ir gali padėti palengvinti skausmą bei būti naudojama profilaktiškai?

Kineziterapija gali būti taikoma suaugusiems ir vaikams, o nuo trečiojo mėnesio – netgi kūdikiams. Gydymas judesiu padeda susidoroti su širdies ir kraujagyslių ligomis, kaulų ir raumenų skausmais, stuburo ir laikysenos sutrikimais. Pirminės konsultacijos metu kineziterapeutas, susipažinęs su paciento būkle ir ligos istorija, sudaro jam individualią kineziterapijos programą. Tokia programa apima tik tuo individualiu atveju tinkančius pratimus, numato būsimų užsiėmimų eigą, atliekamų pratimų intensyvumą. Programa sudaroma atsižvelgiant į dabartinę paciento sveikatos būklę, amžių ir kitas individualias charakteristikas.

Individualios kineziterapijos metu su pacientu dirbama asmeniškai, stebima, kad judesius jis atliktų taisyklingai, antraip pacientas sau ne tik nepadėtų, bet ir pakenktų. Taikant individualią kineziterapiją, gali būti gydomi tokie sveikatos sutrikimai kaip nusilpę raumenys, disko išvarža, sveikatos nusilpimas ir skausmas po klubo sąnario, kelio ar kitų operacijų. Kineziterapija padeda „atsistoti ant kojų“ po autoavarijos ar kito nelaimingo atsitikimo, ligų, dėl kurių pacientas ilgą laiką gulėjo lovoje.

Kineziterapija gali būti taikoma ir kaip probleminių, silpnų žmogaus organizmo vietų nustatymo bei jų stiprinimo programa. Tokias vietas žmogaus kūne padeda nustatyti specialiai šiam tikslui sukurta „Redcord“ terapijos sistema. „Redcord“ įranga diagnozuojami žmogaus judesių sutrikimai, stuburo slankstelių pasislinkimas, tam tikrų raumenų grupių susilpnėjimas, sąnarių paslankumo sumažėjimas. Šia įranga nustačius sutrikimus, pacientui skiriama individuali kineziterapinė mankšta. Ją atlikdami pacientai atsikrato skausmo, sustiprina raumenis ir širdį, pagerina sąnarių funkcijas. Be to, tokia mankšta gerina paciento psichologinę būseną.

Kūdikio besilaukiančioms moterims yra sukurta speciali nėščiųjų kineziterapija. Atsižvelgiant į būsimos mamos sveikatą ir dėl nėštumo kylančius judėjimo apribojimus, parenkami pratimai, kurių intensyvumas nedidelis. Nėščiųjų kineziterapija sukurta taip, kad gerintų kraujo ir medžiagų apykaitas, sustiprintų dubens dugno raumenis, kurie yra ypač svarbūs gimdymo metu.

Kūdikiams ir vaikams taikoma kineziterapija skatina augimo procesus, gerina judėjimo funkcijas, netgi turi įtakos gerinant protinę vaiko veiklą. Atliekant vaikams skirtus pratimus, pagerėja jų kraujotaka, kvėpavimo sistema, medžiagų apykaita. Vaikams ir paaugliams taip pat rekomenduojamas laikysenos vertinimas, o nustačius laikysenos sutrikimus – jos koregavimas individualios kineziterapijos pagalba.