Ar žinojote, kad dantų implantavimas…?

Dantų implantavimas – neišsemiama tema, apie kurią galima kalbėti ir kalbėti. Yra tiek daug dalykų, kuriuos galima aptarti! Ar žinote, iš ko gaminami dantų implantai? Kada ir kam jie gali būti pritaikyti? Kiek laiko trunka operacija? Kokie yra jų privalumai? Atsakymus į šiuos ir kai kuriuos kitus klausimus rasite mūsų straipsnyje.

Ar žinojote, kad dantų implantai yra gaminami iš titano?

Kuo ypatingas titanas? Tai medžiaga, puikiai suderinama su žmogaus organizmu, todėl tikimybė, kad dantų implantai nebus atmesti kaip svetimkūniai, yra labai didelė. Dantų implantai neprigyja tik maždaug 3 procentams pacientų, be to, dažniausiai pakartotinė operacija būna sėkminga. Kitas titano privalumas – tvirtumas: titaniniai dantų implantai yra stiprūs, tvirti, atsparūs lūžiams.

Daugiau faktų apie dantų implantavimąAr žinojote, kad dantų implantavimas – vienintelis būdas atkurti danties šaknį?

Prarastas dantis gali būti atkurtas protezuojant (pritvirtinus dantų tiltą, dalinai ar visiškai išimamą protezą). Bet tokiu atveju nėra atkuriama danties šaknis. Jei pasirenkama dantų implantacija, implantas suauga su žandikauliu ir ant jo galima tvirtinti karūnėlę. Rezultatas yra estetiškesnis (nesimato, kurie dantys yra nuosavi, o kurie – dirbtiniai), nėra žalojami sveiki dantys (norint užmauti dantų tiltą, reikia nušlifuoti šalia kiaurymės esančius dantis), užtikrinamas visiškas komfortas ir patogumas (išimami protezai gali kristi, spausti ar kelti kitokių nemalonių pojūčių), be to, sustabdomi kaulo atrofijos procesai.

Ar žinojote, kad dantų implantavimas – greita ir neskausminga operacija?

Patyrusiam odontologui dantų implantacija yra pakankamai lengva operacija. Ji trunka apie 20-30 minučių, jei yra implantuojamas tik vienas dantis. Jei vienu metu įsodinami keli dantų implantai, operacija užtrunka šiek tiek ilgiau, iki 2 valandų. Operacijos metu skausmas nejaučiamas, kadangi prieš pradedant darbą yra suleidžiami anestetikai. Taigi pačios operacijos baimintis tikrai nereikia. Žinoma, nemalonius pojūčius pradėsite jausti, kai praeis nuskausminamųjų poveikis, bet, laikantis gydytojo rekomendacijų, jie yra sėkmingai kontroliuojami ir praeina per 3-5 dienas.

Ar žinojote, kad dantų implantavimas tinkama ir praradus vieną, ir visus dantis?

Dantų implantacijos pritaikymo galimybės yra išties plačios. Jei netekote tik vieno danties, bet norite, kad jis atgautų savo buvusią išvaizdą, dantų implantacija visiškai patenkins jūsų poreikius. Jei jums trūksta kelių dantų, jie taip pat gali būti atkurti implantuojant. Jei jūsų žandikaulis yra visiškai bedantis (ar jame likę vos keli klibantys dantys), dantų implantacija taip pat ya geriausias pasirinkimas, kadangi jos metu gali būti atkurti visi dantys. Tokiu atveju vieno žandikaulio dantų eilės atkūrimui prireikia 6 implantų, ant kurių yra tvirtinamas protezas.

Ar žinojote, kad dantų implantavimas atliekama ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir kituose miestuose?

Dantų implantacija atliekama įvairiose Lietuvos klinikose. Jei, pavyzdžiui, gyvenate Kaune, nesunkiai rasite, kur dantų implantavimas jums galėtų būti atliktas. Bet net ir mažesniuose miestuose ši procedūra yra sėkmingai taikoma, tiesiog įsitinkite, kad ją atlieka kvalifikuotas gydytojas. Dantų implantaciją gali atlikti dauguma odontologų, bet ar ji bus atlikta taip kokybiškai, kaip kokioje nors žymioje Kauno odontologijos klinikoje – kitas klausimas.

Ar žinojote, kad dantų implantavimas tinkama įvairaus amžiaus žmonėms?

Kartais vyresni žmonės baiminasi, kad dantų implantacija jiems negalės būti atlikta dėl jų amžiaus. Meskite tokias mintis šalin, kadangi šiam gydymui amžiaus cenzo nėra. Kas kita – sveikatos būklė: kai kurios ligos ar susirgimai yra kliūtis dantų implantacijai. Bet jei esate energingas ir sveikas senjoras, amžius neturėtų jums sutrukdyti atkurti buvusius dantis. Verta žinoti ir tai, kad dantų implantacija paprastai atliekama tik pilnamečiams asmenims (ar bent jau sulaukusiems 16 metų), todėl, jei jūsų paauglys sūnus patyrė traumą, kurios metu išsimušė dantį, dantis bus atkuriamas kitais būdais.