Kelio sąnaryje esantis darinys – meniskas – yra būtinas, kad galėtume normaliai judėti. Menisko pagrindą sudaro kremzlė, o svarbiausia jo funkcija – atramos keliui suteikimas ir jo stabilumo išlaikymas judant. Galima sakyti, kad meniską sudaro dvi dalys: išorinė ir vidinė. Bet kuri iš jų tam tikrose situacijose gali plyšti. Menisko plyšimas gali įvykti dėl kelio traumos, per didelio fizinio krūvio, nelaimingo atsitikimo (pavyzdžiui, kojos pasukimo griūnant nuo dviračio). Dažniausiai meniskas plyšta atliekant judesį, kurio metu koja būna stabilioje pozicijoje, o kūnas yra staigiai pasukamas į kurią nors pusę. Pagrindinis požymis, lydintis plyšusį meniską – stiprus kelio skausmas.
Dažniausiai meniskas plyšta dėl per didelio ar per mažo kremzlės elastingumo. Menisko plyšimas gali būti dvejopas: šis kremzlinis darinys gali įplyšti (įtrūkti) arba visiškai atsiskirti nuo likusio kelio (atplyšti). Bet kuriuo iš šių atvejų gali prireikti menisko operacijos, nes savaime šis darinys nesugyja. Pirmuoju atveju meniskas yra susiuvamas ir atstatomas jo vientisumas, o antruoju – chirurginiu būdu pašalinamos atplyšusios menisko dalys. Išskiriami trys menisko plyšimo atvejai: nesunkus, vidutinio sunkumo ir sunkus. Jei menisko plyšimas yra nestiprus, normalioms judėjimo funkcijoms atstatyti dažniausiai pakanka specialių mankštų (kineziterapijos) ir gydymo vaistais. Esant vidutinio sunkumo ar sunkiam menisko plyšimo atvejui, būtina operacija.
Žinoma, ne visais atvejais kelio skausmas reiškia, kad plyšo meniskas. Jeigu meniskas plyšo, skausmą kelyje lydi ir kiti nemalonūs pojūčiai: jausmas, kad kelis „traška“ arba tarsi „užsikirto“. Esant menisko plyšimui, kelis dažnai ištinsta, atsiranda paraudimas, kurie nepraeina net per keletą dienų ar savaičių. Vis dėlto patys sau diagnozuoti plyšusio menisko negalime. Tai padaryti turi gydytojas, dažniausiai tam tikslui paskiriantis kraujo tyrimus ir rentgeną, o esant pagrįstiems įtarimams – specialią procedūrą, vadinamą artroskopija.
Jeigu pacientui diagnozuojamas menisko plyšimas, jam skiriamos gydomosios procedūros arba operacija. Kai kurie pacientai nori jos išvengti, todėl vilkina laiką iki apsilankymo pas gydytoją ir kenčia kelio skausmą, malšindami jį stipriais vaistais. Taip elgtis nevertėtų. Kuo ilgiau delsiama profesionaliai gydyti plyšusį meniską, tuo daugiau žalos gali būti padaryta kelio sąnariui. Skausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai trukdo žmogui ne tik judėti, bet ir kokybiškai gyventi, gali jį paveikti net psichologiškai. Svarbu tai, kad praėjus vos kelioms savaitėms po operacijos, visiškai atsistato žmogaus darbingumas, sugrįžta judėjimo džiaugsmas. O vaikščioti pacientas gali iš karto po operacijos.