Klubo sąnario skausmas neleidžia kokybiškai gyventi

Kai skauda klubo sąnarį yra reikalingas endoprotezavimasKol esame sveiki, net nesusimąstome, kad kai kuriems iš mūsų net tokie paprasti judesiai kaip greičio pedalo spustelėjimas ar išlipimas iš lovos gali būti nepakeliami. Taip yra žmonėms, kurie patiria klubo sąnario skausmą. Pradėjus sirgti klubo sąnario uždegimu, judėjimo džiaugsmas pradeda mažėti, o ilgainiui iš viso išnyksta.

Nenuostabu, kad klubo sąnario skausmas jį patiriantiems žmonėms pamažu tampa ne tik fizine, bet ir psichologine problema. Dažnus ir stiprius skausmus patiriantys žmonės pradeda vengti judėti, užsiimti aktyvia veikla, susitikti su draugais. Dėl dažnai vartojamų vaistų nuo skausmo gali sutrikti žmogaus apetitas, vidaus organų, smegenų veikla, o pernelyg ilgas ir dažnas tokių vaistų vartojimas gali sukelti priklausomybę. Blogiausia tai, kad organizmui pripratus prie vaisto, jis nebeatlieka savo funkcijos ir žmogui nebepadeda.

Vos pajutus pirmuosius klubo sąnario skausmus, reiktų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Anksti diagnozuotas sąnario uždegimas gali būti išgydytas taikant kineziterapiją, skiriant dietą, vartojant maisto papildus. Tuo tarpu per vėlai diagnozuota klubo sąnarių liga tokiomis konservatyviomis priemonėmis pagydyta būti nebegali.

Jei klubo sąnario skausmą kentėte per ilgai, tokie gydymo metodai, kaip masažas, mankšta ar subalansuota mityba svoriui sumažinti jūsų neišgelbės. Norint vėl pradėti kokybiškai gyventi, tenka operuotis. Įsisenėjusiam klubo sąnario uždegimui ir jį lydinčiam skausmui įveikti reikalinga klubo sąnario pakeitimo dirbtiniu operacija – endoprotezavimas. Endoprotezavimas pacientams padeda susigrąžinti judėjimo džiaugsmą, o klubo sąnariui – jo funkcijas.

Įprasta manyti, kad klubo sąnario keitimo operacija atliekama tik vyresnio amžiaus žmonėms. Iš tikrųjų vis jaunesni pacientai gulasi į operacinę šiai procedūrai. Taip yra todėl, kad jauni žmonės vis daugiau laiko praleidžia prie kompiuterio, o ne vaikščiodami, sportuodami, šokdami ar kitaip judėdami. Klubo sąnario skausmas kyla ir pernelyg daug ar dažnai judantiems žmonėms. Todėl reiktų rasti „aukso vidurį“: reguliariai mankštintis, bent keliolika minučių per dieną skirti pasivaikščiojimui, kilnoti svorį sporto salėje tik prižiūrint profesionaliam treneriui.

Kodėl pacientai vilkina laiką ir atidėlioja klubo sąnario operaciją? Dažniausiai tai lemia klubo sąnario operacijos metu kylančių komplikacijų baimė ir aukšta šios procedūros kaina (valstybinės ligonių kasos kompensuoja tik jos dalį). Žinoma, jaunesnio amžiaus pacientams lengviau susidoroti su organizmo atsigavimu po operacijos. Antra vertus, endoprotezavimas gali tapti vienintele galimybe sugrįžti į aktyvų gyvenimą vyresnio amžiaus žmonėms. O procedūros kaina greitai atsiperka palyginus su tuo, kiek išleidžiate vaistams skausmui malšinti bei kitoms procedūroms, skirtoms jam sumažinti.

Kokia galėtų būti klubo sąnario uždegimo prevencija? Kaip išvengti skausmo ir endoprotezavimo? Kaip jau minėta, būtina pakankamai judėti. Taip pat svarbu sveikai maitintis, gauti iš maisto „gerųjų“ riebalų bei vitaminų, kalcio, omega rūgščių.