Dantų implantavimas – tai nedidelė operacija, kurios metu į viršutinį arba apatinį žandikaulį yra įsodinami dantų implantai. Po procedūros 3-7 dienas yra juntamas nedidelis diskomfortas. Kaip kovoti su nemaloniais pojūčiais? Ko vengti? Kokie veiksmai padeda pasijusti geriau? Būtent į šiuos klausimus ir atsakysime savo straipsnyje.
Kokie yra pirmieji veiksmai, kai dantų implantavimas baigtas?
Po operacijos gydytojas pjūvio vietoje uždės marlinį tamponą. Jį reikia laikyti apie valandą. Jei praėjus valandai kraujavimas išlieka, tamponą reikėtų pakeisti ir dar šiek tiek palaikyti švelniai sukandus.
Ar pjūvio vietą reikia šaldyti?
Taip, iškart po operacijos reikia šaldyti pjūvio vietą. Tai daroma su pertraukomis: 15 minučių šaldoma, 20 minučių laukiama, vėl 15 minučių šaldoma, tada daroma 20 min pertrauka ir t.t.
Ar rūkymas nepakenks?
Turime nemalonią žinią rūkantiems – operacijos dieną rūkyti griežtai draudžiama, nerekomenduojama rūkyti ir 2-3 savaites po jos. Jei šių rekomendacijų nepaisysite, padidinsite danties implanto neprigijimo tikimybę, kadangi rūkymas stabdo žaizdų gijimą ir didina tikimybę, kad į implantacijos vietą pateks infekcija.
Ko reikėtų vengti po dantų implantavimo?
Bent 3-4 dienas reikėtų vengti fizinio krūvio, vertėtų atidėti vizitus į pirtį ar baseiną, nereikėtų maudytis karštoje vonioje. Didelis stresas, karštas, aštrus maistas, alkoholis bei kraują skystinantys vaistai su dantų implantacija taip pat nedera. Atkreipkite dėmesį ir į oro sąlygas: neperkaiskite, neperšalkite.
Ar pjūvio vieta kraujuos?
Pjūvio vieta gali kraujuoti, tiesa, tas kraujavimas turėtų būti nestiprus. Jei seilės nusidažo rožine spalva, nepanikuokite, tai normalu. Visigi, jei kraujavimas yra intensyvus ir nemažėjantis, susisiekite su savo odontologu.
Ar gali patinti veidas?
Patinimas išties yra galimas. Nenustebite, kad didžiausias patinimas bus trečią dieną po operacijos. Jei buvo įsodintas tik vienas danties implantas, patinimo gali ir nebūti arba jis bus labai nežymus. Jei buvo atliktos sudėtingesnės procedūros, pavyzdžiui, vienu metu įsodinti trys dantų implantai arba atlikta kaulo priauginimo procedūra, patinimas bus ryškesnis.
Ar galima vartoti nuskausminamuosius?
Iškart po operacijos yra suleidžiama dozė nuskausminamųjų vaistų. Grįžus namo, jei atsiranda skausmas, keliantis diskomfortą, taip pat galima išgerti nuskausminamųjų. Tinka beveik visi vaistai, dažniausiai pasitaikantys namų vaistinėlėje, tokie kaip „Ibuprofen“, „Paracetamol“, „Ketanov“, „Nymesil“, išskyrus „Aspiriną“, nes jis skystina kraują.
Ar gali būti paskirti dar kokie nors vaistai?
Dažniausiai yra skiriami ir antibiotikai. Jie reikalingi tam, kad būtų užkirstas kelias bet kokiai infekcijos tikimybei.
Ar galima kramtyti implantuota puse?
1-2 mėnesius pasistenkite kramtyti ta veido puse, kurioje nebuvo atliktas dantų implantavimas. Be to, negalima nešioti ir protezų, kurie remtųsi į operuotą vietą.
Kaip po operacijos prižiūrėti dantis?
Pirmosiomis dienomis dantis reikia valyti švelniai ir atsargiai, kad nepažeistumėte gleivinės. Naudokite minkštą dantų šepetėlį ir dantų pastą. Kitą dieną po operacijos reikia pradėti skalauti burną su specialiu skalavimo skysčiu (jį rekomenduos gydytojas) ir tai daryti pakankamai dažnai.
Ar tą pačią dieną galima grįžti į darbą?
Teoriškai galima grįžti į darbą ir po operacijos, visgi, dauguma pacientų patiria stresą, tad, jei tik turite galimybę, pasiimkite laisvą dieną.
Kada reikėtų sunerimti?
Būtinai paskambinkite savo gydytojui ir pasikonsultuokite, jei po dantų implantavimo prastai jaučiatės, atsiranda bendras silpnumas, jei pakilo aukšta temperatūra, jei patinimas ar skausmas yra labai didelis, jei sumažėja išsižiojimas, taip pat ir tuo atveju, jei jaučiate, kad niekaip nepraeina anestetikų poveikis.