Paveikslai

PaveikslaiPaveikslai – tai meno kūriniai, vertinami jau šimtus metų. Nors jų stiliai, rūšys, kūrimo būdai ir kitos savybės labai smarkiai kito, visgi jie išliko populiarūs iki mūsų dienų. Dabartinių menininkų kuriami paveikslai – modernūs, naujoviški, pritaikyti šiuolaikiniam žmogui.
Todėl nenuostabu, kad dažno iš mūsų namų sienas puošia bent vienas paveikslas. Juk paveikslai – puiki interjero detalė. Jie gali pagyvinti kiek nuobodoką ar blankoką būstą, jie gali įnešti spalvų arba ramybės, jie gali tapti kertiniu kriterijumi, lemiančiu interjero išbaigtumą. Žinoma, svarbiausia, kad paveikslai derėtų su aplinka, kurioje jie yra pakabinti – tik tada atsiskleis jų grožis ir išskirtinumas.
Deja, paveikslo pasirinkimas nėra lengvas procesas. Renkantis paveikslą reikia atkreipti dėmesį ne tik į tai, kas yra pavaizduota, bet ir į jo dydį, formą, rėmus, vyraujančias spalvas. Nepamirškite, kad ryškūs paveikslai spinduliuoja energiją, o pasteliniai dvelkia ramybe, bet pernelyg intensyvios spalvos gali pradėti erzinti, o pernelyg tamsios spalvos kuria sunkumo įspūdį.
Paveikslo pasirinkimas priklauso ir nuo to, kur jis yra kabinamas. Sutikite, paveikslai, puikiai atrodantys svetainėje, visiškai netiks vaikų kambariui, o paveikslai, kabantys miegamajame, atrodytų visiškai kitaip kabėdami virtuvėje. Todėl prieš pirkdamas paveikslą žinokite tikslią vietą, kurioje jis bus pakabintas.
PaveikslaiŽinoma, svarbiausia, kad paveikslas patiktų jį įsigijusiam žmogui. „Gražaus“ paveikslo samprata yra labai subjektyvi: tai, kas yra patrauklu vienam, gali būti bjauru kitam. Todėl, visų pirma, paveikslo kuriama nuotaika turi būti artima žmogui, juo dekoruojančiam savo kambario sienas: paveikslas turi traukti akį, džiuginti. Idealus paveikslas yra tas, į kurį pažvelgus norisi jį apžiūrėti atidžiau.
Šiais laikais ypač vertinami abstraktūs paveikslai – jie patrauklūs dėl plačių interpretavimo galimybių. Vienas ir tas pats paveikslas gali būti visiškai kitaip suprantamas skirtingų žmonių. Nieko konkretaus nevaizduojantis paveikslas kam nors gali sukelti kokią nors stiprią emociją, kitam sužadinti malonius prisiminimus, o trečiam vien pažvelgus į paveikslą iškart išaiškės mintis, kurią norėjo perteikti autorius.
Svarbiausia, kad abstraktūs paveikslai yra unikalūs. Nerasite dviejų vienodų vienodų paveikslų, todėl galėsite didžiuotis, kad jūsų namuose kabo vienetinis paveikslas, sukurtas kruopščiomis menininko rankomis. Autentiškumas ir unikalumas – vieni svarbiausių paveikslų bruožų.
Paveikslai gali tapti ir puikia dovana jūsų draugui, bendradarbiui ar šeimos nariui. Sutikite, tai išties originalu! Jūs ne tik nustebinsite asmenį, kuriam dovanojate dovaną, bet ir būsite tikras, kad antros tokios pačios dovanos jis tikrai negaus. Žinoma, svarbu nusimanyti, koks yra jūsų pažįstamo skonis: gal jis vertina gėlių ar gamtos motyvus, gal žavisi miestų vaizdais, o gal jam priimtiniausi abstraktūs paveikslai? Jei baiminatės, kad dovanos gavėjo skoniui neįtiksite, visada galite padovanoti dovanų kuponą, su kuriuo jis pats galės išsirinkti norimą paveikslą.