Sinuso pakelimo operacija greitai ir neskausmingai

Sinuso pakėlimo operacijaSinuso pakėlimas paprasčiau dar vadinamas kaulo persodinimu. O dėl kokių priežasčių tokia operacija atliekama? Tokia operacija atliekama kai ruošiamasi įstatyti dantų implantus žandikaulio gale, tačiau trūksta kaulinio audinio implantui įgręžti. Tokia operacija yra pakankamai dažna, nes dažnam žmogui trūksta kaulinio audinio sinuso vietoje. Žmonės šia operacija domisi ir ieško kur tokia operacija būtų atliekama profesionaliau arba pigiau. Būna tokių atvejų kai kaulinio audinio trūkumas atsiranda dėl ankščiau atliktos chirurginės operacijos, danties, auglio ar cistos pašalinimo. Sinuso pakelimo operacija gali būti atliekama tiek viršutiniame tiek ir apatiniame žandikaulyje. Kaip jau minėta, sinuso pakelimo operacija dažniausiai atliekama prieš implantuojant dantis, tačiau po sinuso pakėlimo operacijos turi praeiti maždaug pusė metų iki kitos intervencijos (šiuo atveju dantų implantacijos procedūros). Išsikiriniais atvejais dantų implantacija atliekama sinuso pakėlimo operacijos metu.

Sinuso pakelimo operacija atliekama tik aukštos kvalifikacijos dantų specialisto, dažniausiai – burnos chirurgo, kuris turi pakankamai patirties tokiose operacijose. Kiek laiko trunka sinuso pakėlimo procedūra? Operacija trunka apie valandą. Jos metu taikoma vietinė nejautra, todėl pacientas nejaučia jokio skausmo, tačiau po pačios operacijos nepatogumų vis dėlto kyla. Keletą dienų galimas kraujavimas iš nosies. Operacijos metu į sinusą patekęs kraujas turi pasišalinti, o pasišalina per nosį. Taip pat patyrusiems sinuso pakėlimo operaciją odontologai duoda keletą patarimų, kurių privalu laikytis norint, kad pooperacinis periodas praeitų sėkmingai. Po sinuso pakėlimo operacijos kurį laiką patariama vengti čiaudėti pro nosį, kuo mažiau kosėti, vengti fizinio krūvio, nenardyti ir vengti skrydžių, nemiegoti ant operuotosios pusės, bent kelias dienas nerūkyti.

Yra dviejų tipų sinuso pakėlimo operacijos: atvirasis (lift) ir uždaras (graft). šių dviejų metodų tinkslas yra tas pats – pakelti sinuso gleivinę, priauginti trūkstamą kaulinį audinį. Kaip jau minėta po abiejų tokių operacijų galima tinkami įsriegti implantą, kurio ilgaamažiškumas padidėja iki 90% viso implanto gyvavimo laiko. Po tokios operacijos dar kurį laiką reikia vartoti medikamentus nuo skausmo ar uždegimo, infekcijų. Kurį laiką po sinuso pakėlimo operacijos jaučiamas patinimas ir tempimas.

Po sinuso pakėlimo operacijos rekomenduojama kurį laiką nevalgyti kieto maisto, taip pat nevartoti alkoholio ar gerti labai karštus ar labai šaltus skysčius, nes po chirurginės intervencijos burnos gleivinė būna pažeista, todėl yra daug jautresnė temperatūrų svyravimams ir t. t. Sinuso pakelimas yra pakankamai dažnas procesas, todėl jo neverta bijoti, nes profesionalus burnos chirurgas atliks sinuso pakėlimo operaciją greitai ir neskausmingai, o komplikacijos po tokios operacijos yra labai retos, todėl tikrai neverta bijoti tokios operacijos. Sinuso pakelimas nėra kompensuojamas valstybės, nes ji atliekama prieš dantų implantų įgręžimą, kuris taip pat atliekamas tik dėl paciento komforto ir nėra finansuojamas valstybės.