Geri odontologijos klinikos bruožai

Odontologė ir pacientasNuolat varstote įvairių odontologijos klinikų duris, tačiau tai, ko ieškojote, gaunate ne visada? Ką gi, paieškas teks pratęsti: juk svarbu viskas – ne tik odontologas, specialistų kiekis ir kvalifikacija, bet ir pati odontologijos klinika. Pabandysime į visa tai pažvelgti išsamiau.

Odontologijos klinikos personalas – koks jis?

Apsilankėte odontologijos klinikos interneto puslapyje ir matote gausybę vardų, pavardžių? Jos nieko Jums nesako? Tuomet pasinaudokite paieška ir pasiskaitykite apie ten dirbančių gydytojų kvalifikaciją. Dirbantis personalas lemia ir pačios klinikos reputaciją, vardą visuomenėje. Jei klinikoje daug jaunų, nepatyrusių specialistų, su rimtomis problemomis gal geriau ir nesikreipti, tačiau paprastą ėduonies pažeistą skylutę puikiai užgydyti gali ir gydytojas, dar tik sėdintis studijų suole. Be patikimų ir gerai dirbančių specialistų kiekviena odontologijos klinika būtų tik tuščios patalpos su gausybe įvairios aparatūros. Dirbantys joje specialistai kiekvienai įmonei ir įstaigai suteikia svorio ir pranašumo.

Kokios paslaugos teikiamos ir kiek platus jų spektras?

Vėlgi, viskas priklauso nuo to, kokių paslaugų ieškote: ar paprastos burnos higienos ir danties plombavimo, ar sudėtingų procedūrų (pavyzdžiui, sudėtingesnėmis procedūromis laikoma dantų implantacija, parodontozės ir kitų dantenų ligų gydymas bei profilaktika, danties rovimas, žandikaulio pakėlimo, įvairios kitos chirurginės procedūros ir kt.). Taigi tik jūs patys turite nuspręsti, ar jums pilnai pakaks vieno odontologo paslaugų, ar rinksitės tokią kliniką, kurioje dirbs visa būrys specialistų. Kita vertus, ne taip sunku ir nuvažiuoti į kitą vietą: juk sudėtingesnių procedūrų prireikia tik retkarčiais.

Kokias medžiagas odontologijos klinika naudoja?

Labai svarbu, kad odontologai naudotų kokybiškas patikrintas medžiagas. Prastos kokybės medžiagos gali sukelti alergiją, nemalonių pjūčių, netgi pažeisti gleivinę. Taigi galima pasidomėti, kokias ir kur pagamintas medžiagas klinika renkasi. Be to, jei gydymas bus atliktas su prastos kokybės medžiagomis, procedūras jau po kelių mėnesių, kartais – ir dar greičiau gali prireikti kartoti.

Kiek odontologijos klinikoje paisoma higienos?

Odontologijos klinika turi palaikyti maksimalią higieną ir sterilumą.  Tik dirbant labai švariai, tinkamai prižiūrint patalpas ir įrangą, galima maksimaliai apsaugoti pacientus, išvengti infekcijos bei užkrečiamų ligų.

Kainos odontologijos klinikoje?

Nesižavėkite pernelyg pigiomis procedūromis: tai reiškia du dalykus – arba klinikoje dirba ne patys kompetentingiausi specialistai, arba naudojamos prastesnės medžiagos. Šiandien odontologų paslaugos yra tikrai nepigios ir prieinamos toli gražu ne kiekvienam pacientui, tačiau juk ir patys esame ne kartą įsitikinę, kad pataupius ateityje gali tekti sumokėti už tai ir antrą kartą. Jei neišgalite rinktis pačių brangiausių klinikų, ieškokite tokių, kurios dirba šiek tiek pigiau, o atliekamų paslaugų kokybė – gera. Šiuo atveju teks pasikliauti draugų ir pažįstamų rekomendacijomis.

Ar vieta iš tiesų tokia svarbi?

Daugelis ieško, kad odontologijos klinika būtų arti namų. Tačiau įvertinkite tai, kad joje, jei esate statistinis pilietis, lankysitės ne dažniau nei kartą per pusę metų ar metus. Tad galite drąsiai rinktis tą įstaigą, kuri yra šiek tiek toliau nuo namų, o ne pačią pirmą pasitaikiusią. Žinoma, jie pavyks vienu šūviu nušauti du zuikius – gera klinika ir įsikūrusi arti – labai jus sveikiname!