Gal jau laikas apsilankyti pas odontologą?

Pas odontologąAr jums kada iškilo klausimas, kada vertėtų apsilankyti pas odontologą Alytuje? Jei taip, padėsime į jį atsakyti. Alytus nėra didelis miestas tačiau gali pasigirti puikia odontologijos klinika. Klinika „Albadenta” Alytuje persikėlė į naujas modernias patalpas. Dabar dar daugiau kabinetų, dar daugiau odontologų, dar platesnis odontologinių paslaugų spektras. Yra trys pagrindiniai atvejai, kada vizitas pas odontologą yra rekomenduojamas. Visų pirma, odontologijos klinikos paslaugos neturėtų būti atidėliojamos, kai kyla kokių nors dantų ar dantenų problemų. Antra, ne mažiau svarbus profilaktinis apsilankymas pas specialistą. Trečia, odontologas gali padėti ir tais atvejais, kai estetinė dantų išvaizda kelia diskomfortą. Aptarkime tai plačiau.

Apsilankymas pas odontologą dėl dantų ar dantenų ligų pašalinimo

Be abejonės, jei jums skauda dantį, jei kraujuoja dantenos, jei atsiranda bet kokių nemalonių pojūčių, keliančių jums diskomfortą, būtina kuo greičiau apsilankyti pas odontologą. Danties skausmas – signalas, jog dantis yra stipriai pažeistas karieso (arba, dar blogiau, jau prasidėjęs danties pulpos uždegimas – pulpitas), todėl jį būtina kuo greičiau gydyti. To priminti turbūt net nebūtina, nes kęsti danties skausmą – malonumas menkas, tad dauguma žmonių daro viską, kad jis kuo greičiau praeitų.

Dantenų kraujavimas – pirmasis dantenų uždegimo požymis. Jei nežinote ar pamiršote, primename, kad negydomas dantenų uždegimas progresuoja į gingivitą, o vėliau – ir į periodontitą. Kuo toliau liga pažengusi, tuo sunkesnis gydymas, atitinkamai, tuo daugiau problemų gali kilti. Jūs juk nenorėtumėte, kad jūsų dantys iškristų? Deja, bet negydomas periodontitas – tiesiausias kelias link dantų netekimo. Todėl dar kartą kartojame: neignoruokite dantenų kraujavimo, bet kuo greičiau užsirašykite konsultacijai pas odontologą.

Profilaktinis apsilankymas pas odontologą

1-2 kartus per metus būtina pas odontologą apsilankyti net ir tuo atveju, jei jūsų dantų bei dantenų būklė jums nekelia problemų (nejaučiate skausmo, nekraujuoja dantenos, nėra jokių kitų nemalonių pojūčių). Profilaktinės apžiūros metu odontologas pats įvertins jūsų dantų bei minkštųjų burnos audinių būklę. Pradinės karieso stadijos dažnai pastebimos tik specialisto. Nors jūs ir nematote (nejaučiate), kad jūsų dantis yra sugedęs, gali būti, kad yra priešingai. Gera žinia ta, kad, kai kariesas nėra įsisenėjęs bei išplitęs, jį lengva pašalinti. Kariesą, kaip ir kiekvieną kitą ligą, geriau gydyti kuo anksčiau.

Kita vertus, jei dantų pažeidimų ir nebus rasta, jums bus atlikta profesionali burnos higiena. Tai procedūra, kurios metu specialiais instrumentais pašalinami dantų akmenys bei minkštosios dantų bei dantenų apnašos. Jei dantų akmenys nėra pašalinami laiku, jie sukelia dantų bei dantenų ligas, todėl profesionali burnos higiena – tiesiausias kelias to išvengti. Žinoma, ją reikia derinti su kasdiene individualia burnos higiena. Jei kartą ar du per metus jums bus atlikta profesionali burnos higiena, tai dar nereiškia, kad likusį laiką reikia pamiršti apie savo dantų priežiūrą. Todėl dantų šepetėlis, dantų pasta, dantų siūlas bei burnos skalavimo skystis turėtų būti kasdieniai jūsų draugai.

Apsilankymas pas odontologą dėl estetinės dantų išvaizdos pagerinimo

Kreiptis į odontologą reikėtų ir tada, kai norite pagerinti estetinę savo dantų išvaizdą.  Jei manote, kad jūsų dantys gelsvi, jums galėtų padėti dantų balinimas. Jei jūsų dantys kreivi ar sukandimas netaisyklingas, breketai – puikiausia išeitis. Jei jūsų dantys praradę gražią išvaizdą (nutrupėję, pajuodę, nuskelti ar panašiai), šias problemas dažniausiai galima išspręsti estetinio plombavimo metu ar panaudojant dantų laminates. Galbūt jums trūksta danties, kelių ar visų dantų? Dantų implantavimas ir (arba) dantų protezavimas padės atgauti buvusią šypseną. Tai – tik keli pavyzdžiai. Jei estetinė jūsų dantų išvaizda jums kelia rūpesčių, nieko nelaukdami kreipkitės į odontologą – jis tikrai ras būdų, kaip patenkinti jūsų lūkesčius ir pageidavimus.

Odontologijos klinika Alytuje pasiruošusi spęsti jūsų problemas

„Albadenta” viena moderniausių ir turinti visų sričių odontologijos specialistus Alytuje. Pasak klinikos vadovo: „savo pacientams galima atlikti net pačias sudėtingiausias burnos chirurgijos operacijas”. Dantų implantavimas ir protezavimas tai tiesiog įprastos, kasdien atliekamos procedūros. Norite tik pagerinti dantų estetiką? Klinika turi visus reikiamus sprendimus: balinimas, laminatės, estetinis prombavimas.

Mus rasite:
UAB Odontologijos klinika „Albadenta”
Pulko g. 46, Alytus
I-V 09:00 – 19:00

Registracija tel. +370 640 64141