Dantų laminatės

laminatėsOdontologija įdomi tuo, jog čia matomos estetikos ir funkcionalumo sąsajos. Paprastai tariant, vienas veiksnys lemia kitą. Taip kalbėti galima ir apie dantų laminates.
Dantų laminatės – plonos plokštelės, kurių funkcija – atstatyti išvaizdą ir sveikatą. Dantų laminatės tvirtinamos prie atitinkamai paruošto paviršiaus. Na, o konkretesnė minimų odontologinių priemonių funkcija – dantų spalvos pašviesinimas, įskilimų panaikinimas. Dantų laminatės pagalbininkėmis laikomos dantims nusidėvėjus arba pasireiškus traumoms. Vadinasi, vyrauja du geri bruožai – funkcionalumas bei įvairiapusiškumas.
Dantų laminatės gali būti dviejų tipų. Pirmasis – porcelianinės, o antrasis – akrilinės. Gaminys pritaikomas konkrečiam pacientui, kadangi reikia, kad atspalvis bei forma nesiskirtų nuo dantų. Taigi, individualus pritaikymas – maksimalaus rezultato garantija.
Kaip ir daugelyje situacijų, dantų laminatės gali sulaukti pačių įvairiausių nuomonių, kurių vienos, tikėtina, pasižymės skeptiškumu. Nors, tiesą sakant, logiška ir suprantama, kad domimasi šia sritimi ir bandoma sužinoti, ar egzistuoja tik viena medalio pusė. Kadangi dabartiniais laikais grožio suvokimas pasiekęs naują lygmenį, skeptiškų nuomonių paneigimas būtent su estetika ir siejasi. Dantų laminatės labai svarbios ne vienu atveju, net kai kalbama apie iš pirmo žvilgsnio menką danties įskilimą. Jei galvotume, kad šitoks trūkumas trukdo bendrauti su aplinkiniais, dantų laminatės įgautų ir psichologinio saugumo vardą. O, kaip žinia, kiekvienas nori išvengti nepageidaujamo streso ar kai kurių smalsių žvilgsnių. Juk įskilimas vis tiek kelia šiokį tokį drovumą, nenorą užmegzti naujo pokalbio. Tad dantų laminatės dar reikšmingesnės, nei atrodo.
Jei dantų laminatės iš tiesų reikalingos, visas procesas prasideda nuo aptarimo. Gydytojas sužino, kokios problemos kamuoja pacientą, o vėliau nusprendžiama, kokie veiksmai bus naudojami. Aišku, atsižvelgiant į odontologo rekomendacijas. Tuomet paruošiama vieta laminatėms. Jų gamyba užsiima dantų technikas. Žinoma, pirmiausia paimami antspaudai. Na, o kol vyksta gamybos procesas, galima dėti laikinas dantų laminates. Jos taip pat naudingos, kadangi leidžia priprasti. Tokiu atveju vėliau naudojant nuolatines dantų laminates išvengiama nepageidaujamų pojūčių. Trumpai tariant, sužinoma, ar nejaučiama diskomforto.
Visgi, kad ir kaip džiuginančiai viskas atrodytų, kai kurie pacientai jaučia skausmo baimę. Tiesiog būtina pasakyti, kad dantų laminatės pasižymi neskausmingu uždėjimu. Taigi, baimintis nėra ko – verčiau pagalvoti apie puikų rezultatą. Dantų laminatės sukuria natūralų ir sveiką vaizdą. Šios priemonės tinka ne vien suaugusiems, bet ir jų atžaloms.
Dantų laminatės turi alternatyvų. Esant smulkiems trūkumams galima naudoti dantų užpildus. Vis dėlto čia geriausiai patars profesionalas, atsižvelgdamas į dantų būklę.
Apskritai dantų laminatės leidžia šypsotis nebijant pasauliui parodyti dantų. Na, o graži šypsena padeda lengviau siekti tikslų ir nesibaiminti nepageidaujamų nuomonių.