Danties implantas – geriausias sprendimas netekus danties

Danties netekimas – labai nemaloni patirtis kiekvienam suaugusiam žmogui. Ne tik stipriai nukenčia valgymo kokybė (sunkiau sukramtyti maistą, į tarpą prilenda maisto likučių), bet nukenčia ir estetinė išvaizda (bedančio žmogaus niekas nelaiko patraukliu). Tad dauguma odontologų pacientų pageidauja kuo skubiau trūkstamą dantį susigrąžinti. Kadangi iškritęs dantis jau nebeataugs, reikia ieškoti būdų, kaip jį atkurti kitais būdais.

Danties implantavimasDanties atkūrimo procedūra yra pritaikoma individualiai kiekvienam pacientui. Situacijų gali būti pačių įvairiausių. Gal jums trūksta priekinio danties? O gal krūminio danties? Ar kiaurymės kraštuose yra sveikų dantų? O gal jums trūksta ne vieno, bet kelių ar net visų dantų? Jūs netekote danties nelaimingo atsitikimo metu, o gal jis iškrito dėl periodonto ligų? Tik sužinojęs atsakymus į šiuos klausimus odontologas galės pasiūlyti tinkamiausią gydymo būdą.

Visgi odontologai vieningai sutaria: geriausias sprendimas netekus dantų – dantų implantacija. Dantų implantai – tai maži sraigtelio pavidalo titaniniai dariniai, kurių funkcija – imituoti danties šaknį. Nedidelės operacijos metu pirmiausia yra atkeliamos dantenos, tada į reikiamą vietą yra įsodinamas danties implantas, galiausiai dantenos susiuvamos ir paliekamos gyti. Gijimo procesas yra sąlyginai ilgas (trunka nuo kelių mėnesių iki pusmečio). Kai dantų implantai visiškai prigyja, atliekami protezavimo darbai, kurių metu yra atkuriami dantų vainikai.

Skeptikai dažnai pabrėžia, kad dantis galima atkurti ir įprasto dantų protezavimo metu (pacientui pagaminamas dantų tiltelis, dalinai ar visiškai išimami protezai). Bet, jei bus naudojamas dantų tiltelis, jis bus tvirtinamas prie sveikų dantų, kurie po procedūros stipriai nukentės. Išimami protezai nėra visiškai stabilūs, be to, gali trinti ar spausti. Reikia nepamiršti ir to, kad trūkstamo danties vietoje po truputį nyksta žandikaulio kaulas.

Tad nenuostabu, kad dantų implantai laikomi pažangiausiu dantų atkūrimo būdu. Jie tiksliai imituoja danties šaknį, tad žandikaulio kaulas ir toliau yra pakankamai stimuliuojamas (išvengiama jo nykimo). Implantas tvirtai laikosi žandikaulyje, ant jo nesunkiai pritvirtinamas protezas; rezultatas – stiprus, tvirtas dantis, niekuo nesiskiriantis nuo natūralaus. Procedūrų metu kiti dantys nėra pažeidžiami, tad jų gyvavimo trukmė nėra bereikalingai sutrumpinama. Visiškai atkuriama kramtymo ir estetinė funkcijos. Apskritai, danties implantas taip puikiai pakeičia buvusį dantį, kad pacientai labai greitai pamiršta, jog dantis – ne natūralus, o dirbtinis.