Kuo ypatinga stirjų šalinimo lazeriu procedūra

Strijų šalinimo lazeriu procedūra klinikojeĮvairiais gyvenimo periodais kinta mūsų mitybos įpročiai ir fizinis aktyvumas, vienas kitą keičia kūno brendimo ir senėjimo procesai. Svorio priaugimas bręstant, laukiantis kūdikio ar pradėjus piknaudžiauti „sunkiu“ maistu ne tik sukelia problemų ieškant, ką apsirengti, bet neretai yra lydimas ir kur kas rimtesnio šalutinio poveikio – pablogėjusios sveikatos bei odos elastingumo praradimo. Odai nespėjant „augti“ kartu su kūno apimtimis, ji pradeda „plyšti“, o tai išduoda nemalonios spalvos ir formos ruoželiai, smulkūs randai, vadinami strijomis. Kaip galima išvengti šių randų? Kaip juos panaikinti, ir kas yra strijų šalinimas lazeriu?

Kai kurie žmonės per visą gyvenimą taip ir nesusiduria su strijomis. Laimingieji! Tikriausiai mažiausią tikimybę turėti strijų turi atletiško kūno sudėjimo vyrai, mat moterims šių kūno „puošmenų“ išvengti gerokai sunkiau, ypač brendimo ir nėštumo laikotarpiais. Išvengti strijų galima nuolat rūpinantis savo oda, tepant ją specialiais kremais, turinčiais odos elastingumą didinančių medžiagų (migdolų, alyvuogių aliejaus, kakavos ar taukmedžio sviesto, asiūklių). Taip pat svarbi sveika mityba ir pastovaus kūno svorio palaikymas, fizinis aktyvumas.

Jei strijų vis dėlto neišvengėte, jų visiškai panaikinti, deja, nepavyks. Geriausia, ką galite padaryti su strijomis – paversti jas „nematomomis“, tai yra, išbalinti. Strijos ilgainiui pabąla natūraliai, tačiau kol taip atsitiks, turės praeiti daug laiko. Jei randeliai ant odos nėra seni, juos galima nušviesinti specialiu kremu nuo randų, parduodamu vaistinėse. O ką daryti, jei strijos jau įsisenėjusios ir (arba) norite, kad jos taptų nematomos kuo greičiau? Atsakymas – strijų šalinimas lazeriu.

Įprasta manyti, kad strijų šalinimas lazeriu yra skausminga ir brangi procedūra. Žinoma, ji gali pasirodyti įkandama ne kiekvienam, tačiau jei paskaičiuotumėte, kiek pinigų išleidžiate strijų balinimo ir jų maskavimo priemonėms, tikriausiai nustebtumėte. O jei dar pridėtumėte neįkainojamą psichologinį komfortą, kurį jums suteiktų plika akimi nematomos strijos?

Iš tikrųjų strijų šalinimas lazeriu nėra skausminga procedūra, bet daliai pacientų ji gali būti šiek tiek nemaloni. Procedūros metu jaučiamas lazerio skleidžiamos šilumos pulsavimas, o po jos oda kurį laiką būna paraudusi, gali atsirasti patinimų. Vis dėlto tiek pati procedūra, tiek po jos atsiradęs šalutinis poveikis trunka neilgai.

Strijų šalinimas lazeriu laikomas efektyvesniu būdu atsikratyti strijų nei kremai ir losjonai ir tikrai mažiau skausmingu nei chirurginė strijų šalinimo operacija, kai pašalinamas odos plotas, ant kurio yra šių randelių. Procedūra atliekama dermatologijos klinikoje prižiūrint profesionaliam odos ligų specialistui, todėl jūsų oda bus patikimose rankose.

Nors sveikiems žmonėms strijų šalinimas lazeriu nėra pavojingas, kai kuriomis ligomis sergantiems pacientams ši procedūra neatliekama. Jei esate alergiškas šviesai, turite kraujo krešėjimo sutrikimų, sergate epilepsija, taikyti lazerinio gydymo strijoms šalinti, deja, negalėsite.