Dantų gydymo svarba

Dantų gydymasNiekas negalėtų paneigti, kad dantų gydymas yra būtinas ir labai svarbus nuo pat pirmųjų dantukų, siekiant išvengti didesnių dantų ligų ir komplikacijų. Kaip žinia, sugedus dantims, atsiranda skausmas, kurio dažnu atveju neįmanoma iškęsti.

Žinoma, visų svarbiausia yra kasdienė dantų priežiūra, reguliari burnos higiena ir profilaktinis dantų tikrinimas. Tai neatsiejama sveikų dantų ir gražios šypsenos dalis.

Sbklinika.lt odontologų teigimu, visos komplikacijos, susijusios su dantimis, atsiranda dėl laiku negydomų dantų ir žinių trūkumo. Kuo anksčiau pastebėsime pirmuosius nemalonius pojūčius, tuo gydymas bus paprastesnis, greitesnis ir pigesnis. Jeigu dantys ima reaguoti į šaltą ar karštą maistą ir gėrimus, jeigu pastebite dėmeles ant dantų, tokiu atveju reikėtų nedelsti ir kreiptis į odontologus.

Šiandien dar vienas labai dažnai sutinkamas mitas yra tai, kad pieninių dantų taisyti nereikia, nes jie taip ar taip iškris. Tačiau taip manyti neteisinga. Pagal statistiką, daugiau nei 80 proc. 7-8 metų vaikų pieniniai dantys yra pažeisti ėduonies. O į odontologus tėvai kreipiasi tik tada, kai vaikui dantis ima skaudėti. Neretai būna, kad dantukai taip pažeisti karieso, kad priekinių dantų likusios tik šaknys.

Pieninių dantų sveikata įtakoja ir nuolatinių dantų sveikatą. Todėl juos privaloma prižiūrėti, valyti ir taisyti nuo pirmųjų dantukų. Kol vaikai maži, dantis valyti turėtų tėvai, nes vaikams dantų valymo įgūdžiai susiformuoja ne anksčiau kaip 6-7 metų. Dantų pasta vaikams yra skirstoma pagal amžių. Iki dvejų metų vaikams skirta pasta gaminama be fluoro, kadangi mažyliai nemoka jos išspjauti ir tiesiog ją suvalgo.

Išdygus nuolatiniams dantims, rekomenduojama uždėti dantų silantus, kurie apsaugo dantų emalį ir sumažina bakterijų kaupimąsi, o jų veiksmingumas trunka apie 8 metus.