Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis

Nematomi breketai

Skaidrios dantų tiesinimo kapos

Ortodontinis gydymas, arba kitaip – dantų tiesinimas, taikomas norint ištiesinti netaisyklingai išdygusius dantukus, ištaisyti netaisyklingo sukandimo problemas. Kai dantis reikia tiesinti vyresniems nei 16-18 žmonėms, dantų tiesinimui dažniausia pasitelkiamos vadinamosios kabės, arba dantų breketai. Suaugusiems žmonėms labai svarbi yra estetika, tad jie teiraujasi nepastebimų breketų. Tokių sistemų jau yra ne viena, jos kuriamos pritaikius naujausias ir pačias pažangiausias technologijas. Estetiškai patrauklius breketus, skirtus dantų tiesinimui, jau daugybę metų naudoja Vokietijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, kitų Vakarų Europos šalių, JAV gydytojai ortodontai. Tokie dantų breketai Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir kitų didmiesčių gyventojams tampa vis labiau prieinami. Ne paslaptis, kad didmiesčių gyventojai su naujovėmis susipažįsta pirmiausia ir pirmiausia turi progų jas išbandyti.

Kuo ypatingi nematomi breketai – skaidriosios kapos?

Naujoji dantų tiesinimo sistema, panaudojant skaidrias kapas, ypatinga tuo, kad ant dantų nešiojama plona permatoma dantų tiesinamoji kapa, kuri kas maždaug 1-2 savaites yra keičiama nauja.  Dėl šios sistemos dantys po truputį, ne agresyviai stumiami į reikiamą vietą ir tiesinami. Kaip ir tikėjotės, didžiausias sistemos privalumas – visiškas diskretiškumas, nes niekas nežinos, kad nešiojate dantukus tiesinantį įrenginį.

Kokiais atvejais tinka skaidrios kapos?

Skaidrios dantų kapos rekomenduojamos tais atvejais, kai dantys yra susigrūdę, kai tarpeliai tarp dantų yra dideli ir todėl dantys atrodo neestetiškai, kai sąkandis yra ypač „gilus“ ir kai priekiniai viršutiniai dantys yra išsikišę daug daugiau už kitus šalia esančius dantis. Šis gydymo metodas tinka ir tuomet, kai apatinis žandikaulis yra per didelis viršutinio atžvilgiu, kai sąkandis yra kryžminis arba kai dantų lankų centrinė linija nesutampa ir vieno dantų lanko bei kito lanko padėtis yra skirtinga. Taigi visa tai pataisyti galima atlikus vos kelis paprastus žingsnius, kurie prasideda nuo užsiregistravimo pas gydytoją odontologą. Šiuos dantų breketus Kaune siūlo pačios moderniausios klinikos, kai daugelis kitų gali pasiūlyti tradicinius, keraminius arba safyrinius breketus.

Dantų tiesinimo eiga

Nusprendus, kad tinkamiausias Jums gydymo būdas – minėtosios kapos, imami žandikaulių atspaudai ir skaitmeniniu būdu modeliuojamas idealusis sukandimas. Atlikus šį tyrimą nustatoma, kiek vienetų kapų vidutiniškai reikės. Šie ypatingo tipo dantų breketai Kaune gali kainuoti nuo 2500 Lt. Pirminis ištyrimas kainuoja apie 500 litų, taip pat mokamos ir konsultacijos, taigi breketų kaina pakyla. Tačiau odontologijos klinikos Kaune, teikiančios ir dantų tiesinimo paslaugas, savo pacientams suteikia galimybę mokėti dalimis – išsimokėtinai, kai mėnesinė įmoka sudaro vos nuo 120 Lt. Taigi tiesius dantukus gali turėti net ir tie, kurių pajamos yra nedidelės.

Kapos kas 1-2 savaites keičiamos tam, kad dantis pakreiptų reikiama kryptimi, taip vis labiau artėjant prie idealios dantų padėties. Dantukus, kurie išaugę kreivai, netaisyklingai, kapos veikia tam tikru stiprumu, kad krūvis nebūtų per didelis, kad jų šaknys išliktų reikiamoje vietoje. Kai atvejai yra labai sudėtingi, reikia nešioti ir daugiau kapų, o kai dantukai yra vos vos kreivi, pakakti gali ir 2-3 kapų komplektų. Paprastai šie naujosios kartos dantų breketai Kaune yra gaminami rinkiniais: į vieną rinkinį įeina 6 kapos, kai tiesinamas tik 1 dantų lankas, ir dvigubai daugiau, jei dantukus prireikia tiesinti abiejuose lankuose. Kai pagamintosios dantų kapos sudėvimos, vėl imami dantų atspaudai ir jie siunčiami pakartotinei kapų rinkinio gamybai. Maždaug po savaitės ar dviejų pacientas ir vėl gauna naujų kapų rinkinį, ir procedūra tęsiama iki galutinio dantų ištiesinimo rezultato.