Dantų implantai – prabanga ar būtinybė?

Danties implantasPastaruoju metu netyla diskusijos apie dantų implantus. Vieni džiaugiasi sugrąžinta galimybe plačiai šypsotis, kiti kategoriškai tvirtina, kad dantų implantų kainos yra per didelės. Atitinkamai dalis žmonių yra pasiruošę investuoti tam tikrą sumą pinigų dėl patrauklios išvaizdos, kiti verčiau susitaiko su bedančio įvaizdžiu ar renkasi pigesnes alternatyvas. Kaip yra iš tiesų? Ar dantų implantai yra būtinybė norint gyventi pilnavertį gyvenimą, o gal – tai tik mados klyksmas?

Trumpa informacija apie dantų implantus

Jei nežinote, kas yra dantų implantai, ir kam jie naudojami, trumpai papasakosime. Pacientui netekus vieno, kelių, o kai kuriais atvejais ir visų dantų, atsiranda poreikis buvusius dantis kuo nors pakeisti. Iš esmės dantų implantas – tai dirbtinė danties šaknis. Jis įsukamas buvusio danties vietoje, o ant jo atliekami protezavimo darbai (t.y. atkuriamas vainikas – matoma danties dalis). Procedūra yra greita (trunka nuo 20 minučių iki 2 valandų, priklausomai nuo atliekamų procedūrų sudėtingumo) ir neskausminga (atliekama vietinė nejautra).

Dantų implantai turi begalę privalumų

Kiekvienas odontologas jums galėtų patvirtinti, kad dantų implantai turi begalę privalumų. Visų pirma, kaip jau ir minėjome, yra atkuriama natūralių dantų išvaizda, taigi galima drąsiai kalbėtis, juoktis ir šypsotis, pamirštant kompleksus ir psichologinį diskomfortą, kuriuos keldavo bedantė burna. Ne mažiau (o gal ir svarbiau) yra tai, kad visiškai atkuriama kramtymo funkcija: pacientas gali mėgautis bet kokiu maistu net nesusimąstydamas apie tai, kaip jį reikės sukramtyti. Tinkamai sukramtytas maistas – pirmasis žingsnis sėkmingo virškinimo link, tad išvengiama skrandžio ir žarnyno problemų.

Be to, jei žmogaus burnoje dantų nėra ilgą laiką, ima nykti žandikaulio kaulas: šie pokyčiai sukelia veido deformacijas, dėl kurių žmogus atrodo senesnis. Dantų implantai, atkurdami natūralaus danties anatomiją, šios problemos leidžia išvengti.

Kodėl dantų implantų kaina yra aukšta?

Išvardinti dantų implantų privalumai turėtų geriau padėti suprasti, kodėl dantų implantų kaina yra pakankamai didelė. Juk už aukštą kokybę visada reikia mokėti daugiau?

Verta žinoti, kad dantų implantavimo kaina susideda iš pačių implantų kainos ir mokesčio už odontologo atliekamas procedūras. Dantų implantų gaminimo procedūra yra labai sudėtinga: ne tik atliekama daugybė mokslinių tyrimų, siekiant dar labiau pagerinti dantų implantų kokybę, bet ir užtikrinamos visos reikiamos sąlygos tam, kad dantų implantai būtų saugūs naudoti, kad jie lengvai prigytų ir ilgai tarnautų. Dantų implantavimo procedūra taip pat nėra prieinama kiekvienam odontologui; tam, kad odontologas įgautų reikiamų žinių, jis turi ilgai mokytis ir įgyti praktinės patirties.

Kita vertus, vienas svarbiausių dantų implantų privalumų yra tas, kad jie itin ilgaamžiai. Tik įsivaizduokite, tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti apie 40 metų! Jei sumą, kurią sumokate už dantų implantavimą, padalinsite iš to laikotarpio, kada jie yra veiksmingi, garantuojame, kad dantų implantų kaina nebeatrodys nepagrįstai didelė.

O gal dantų implantacijai yra alternatyvų?

Deja, turime jus nuvilti. Dantų implantacija – vienintelis būdas atkurti danties šaknį, jokios kitos alternatyvos kol kas nėra. Žinoma, danties vainikas gali būti atkurtas protezavimo metu ir be implantacijos, bet tuomet atsiranda nemažai trūkumų, kurių implantavimo atveju būtų galima išvengti. Pavyzdžiui, jei pasirenkamas dantų tiltelis, jis fiksuojamas ne prie implanto, o prie gretimų dantų, kurie yra nušlifuojami stipriai sutrumpinant jų gyvavimo trukmę; išimami protezai nėra patogūs, jie gali spausti ar trinti, ar, dar blogiau, iškristi iš burnos pačiu netinkamiausiu momentu; be to, joks protezavimo be implantacijos būdas nesustabdo žandikaulio kaulo nykimo, ir nė viena alternatyva nėra tokia ilgaamžė kaip dantų implantai.

Tai vis dėl to, ar dantų implantai yra prabangos dalykas?

Pabandykime atsakyti į klausimą, kuris buvo užduotas šio straipsnio pradžioje. Turbūt sutiksite, kad dantų implantai – labiau būtinybė nei prabanga. Prabanga paprastai laikomi visi dalykai, be kurių galima sėkmingai gyventi, bet juk dantų implantai nėra naujas „žaisliukas”, kurio iš esmės net ir nelabai reikia. Dantų implantacija leidžia gyventi pilnavertį gyvenimą – nevengiant socialinio gyvenimo baiminantis nepatrauklios išvaizdos ir valgant norimą maistą. Žinoma, jei finansinė situacija yra itin prasta, galima apsieiti ir be dantų implantavimo, bet jei jūs galite leisti sau sumokėti už procedūras, net neverta svarstyti, ar dantų implantacija yra reikalinga – be jokios abejonės, kad taip.