Dantų protezavimo procedūroms verta rinktis Kauną

Konsultacija dėl protezavimo Kaune

Implantus sėkmingai įsodinus į žandikaulį ir jiems prigijus, pereinama prie kito dantų protezavimo ant implantų etapo. Gydytojas, nuėmęs dantų atspaudus, juos siunčia į dantų technikos laboratoriją, kurioje gaminamos dantų karūnėlės. Šis procesas apytikriai trunka nuo 7 iki 14 dienų. Karūnėlės gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų, priklausomai nuo paciento poreikių ir pageidavimų. Žinoma, daugiausia įtakos daro kaina – kuo iš brangesnių ir kokybiškesnių, natūraliau atrodančių medžiagų dantų karūnėlės bus pagamintos, tuo bendra dantų protezavimo kaina bus didesnė. Kauno mieste dantų protezavims atliekamas kiek žemesnėmis kainomis,  lyginant su VIlniaus įkainiais. Kad nekiltų klausimų ar dvejonių dėl finansų ir išlaidų, dar prieš imantis implantacijos su gydytoju viską nuodugniai aptarkite, suplanuokite procedūrų eigą ir trukmę.

Dažnai odontologai rekomenduoja rinktis metalo keramikos karūnėles ar protezus, dedamus ant implantų. Metalo keramikos protezai yra tvirti, atrodo gana estetiškai, jų kaina yra maženė. Metalo keramikos protezai dedami krūminių dantų vietose. Jei protezuoti prireikia priekinius dantis, labai tikslinga rinktis bemetalę cirkonio keramiką. Ji atrodo estetiškai ir yra tvirta medžiaga – tai savybės, kurių reikia priekiniams dantims, kurie yra labiausiai matomi ir pastebimi. Cirkonio keramika gerai praleidžia šviesą – būtent tokia savybe pasižymi ir natūralūs žmogaus dantys. Tačiau yra vienas nedidelis minusas – cirkonio keramika savo kaina gerokai lenkia metalo keramikos protezus. Atsižvelgiant į tai, kiek implantų buvo įsodinta, kurioje vietoje jie įsodinti, naudoti galima skirtingas dantų karūnėles, kitas dantų protezavimo konstrukcijas. Taigi trumpai aptarsime kiekvieną iš trijų pagrindinių, dažniausiai pasitaikančių atvejų.

Vieno danties protezavimas

Vieno danties protezavimas – odontologams įprastas atvejis, kai laboratorijoje pagaminta karūnėlė tvirtinama ant implanto atramos. Šiuo atveju protezavimas prieš tai vietoj buvusios danties šaknies įsriegus implantą – visais atžvilgiais palankiausias ir tinkamiausias sprendimas. Implantas pakeičia šaknį ir leidžia efektyviai pritvirtinti danties karūnėlę. Dėl implanto įtakos netekto danties vietoje nebenyksta kaulas. Iki atsirandant implantams, tokiais atvejais buvo naudojami dantų tilteliai. Tačiau šis metodas yra pasenęs jau vien dėl to, kad, norint įstatyti tiltelį, turėdavo būti šlifuojami greta prarastojo danties esantys kiti dantys. Šiems dantims esant sveikiems, lyg ir nėra tikslo jų šlifuoti ir naikinti. Šiuo atžvilgiu implantas suteikia reikalingą dantų atramą ir padeda išsaugoti kitus dantis.

Protezavimas, kai trūksta kelių dantų iš eilės

Kai trūksta kelių dantų, prireikus protezavimo, panaudojami mažiausiai du dantų implantai, sukuriantys atramą dantų karūnėlių tilteliui. Du implantai gali išlaikyti 2-4 dantų karūnėles, tačiau ant dviejų implantų tvirtinant, pavyzdžiui, 4 karūnėles, labiau apkraunami ir implantai, ir pats tiltelis. Tačiau patiems čia svarstyti nieko nereikia, nes kiek implantų reikės ir kaip vyks pats dantų protezavimas Kaune, nustato gydytojas. Kai protezuojama viską kruopščiai apgalvojus ir subalansavus, dantų protezas (tiltelis) ant implantų būna išties ilgaamžis ir patikimai tarnauja.

Dantų protezavimas bedančiame žandikaulyje

Kai viename iš žandikaulių visiškai nėra dantų, žmogus gali rinktis dvi alternatyvas – arba protezavimą ant implantų, arba klasikinius protezus. Įprasti išimami protezai juda, gali iškristi, todėl žmogus bijo šypsotis, valgyti, bendrauti, be to, tokie protezai yra nepatogūs ir sudėtingai prižiūrimi. Turint klasikinius protezus, vyksta kaulų atrofija – nykimas. Bedančių žandikaulių protezavimas, kai panaudojami ir dantų implantai, skiriamas į dvi rūšis: kai ant implantų tvirtinami neišimami ir kai – išimami protezai. Išimami protezai ant implantų užfiksuojami ypač stabiliai, todėl nejudės, neklibės, o jiems tvirtinti nereikės klijų ar kitų priemonių, kurias įprastai naudoja klasikinius išimamus, be implantų dedamus protezus turintys žmonės.

Konsultacija dėl dantų protezavimo Kauno mieste

Aprašėme bendruosius dantų protezavimo atvejus, tačiau kiekvieno paciento atvejis yra individualus, todėl reikalinga konsultacija su odontologu. Konsultacijos metu odontologas apžiūri paciento burnos ertmę ir sudaro tikslų gydymo planą. Tuomet bus aiškios ir dantų protezavimo kainos. Kaune rasite daug odontologijos klinikų, kurios atlieka dantų implantavimą ir protezavimą. Pasidomėkite reputacija, tiek pačios klinikos tiek joje dirbančių gydytojų.