Dantų implantologijos centras

Dantų implantologijos centras

Dantų implantologijos centras

Pacientai, besiruošiantys implantuoti iškritusius dantis, su nerimu laukia vizito į implantologijos centrą. Dažniausiai žmonės svarsto, ką atsakys gydytojas: ar pacientui tiks implantai, ar skaudės tiek dantis implantuojant, tiek ir po visos operacijos, kiek laiko teks neiti į darbą ir taip toliau. Taigi gydytojai dar iki užduodant šiuos klausimus suskumba raminti savo pacientų: implantavimas nėra toks baisus, kaip gali atrodyti. Žmonės neretai apie implantaciją internete prisiskaito įvairių komentarų ir susidaro netinkamą nuomonę. Pavyzdžiui, neretai kalbama apie tinimą ir atsiradusias mėlynes, tačiau tokios organizmo reakcijos pasireiškia gana retai.

Dantų implantai – tai išradimas, kuris skaičiuoja jau daugiau nei pusę amžiaus. Pirmieji ir ankstesnieji implantai buvo dideli, nefiziologiški, prasčiau pritaikomi, norint juos tinkamai įsodinti, būsimasis implantų savininkas turėjo turėti platų tinkamą implantacijai žandikaulį. Operacija nebūdavo tokia greita ir sklandi bei tokia sėkminga kaip dabar: iš tiesų žmonės kurį laiką negalėdavo eiti į darbą ar dirbti kitų darbų namuose, po operacijų neretai kelias dienas laikydavosi patinimas ir taip toliau. Bet visa tai – jau praeitis, kurios nereikia prikėlinėti.

Kiekvienas dantų implantologijos centras, kuriame įsukami implantai, naudoja sraigtinius dantų implantus. Pastarieji labai primena natūralią dantų šaknį, suauga su kauliniu audiniu, po protezavimo atrodo ypač estetiškai ir natūraliai. Be to, šiuolaikiškus implantus labai paprasta prižiūrėti, implantai tarnauja visą gyvenimą, jeigu bus tinkamai prižiūrimi. Kitokių implantų išsivysčiusios pasaulio šalys jau senokai yra atsisakiusios. Odontologus ieškoti alternatyvų ir sukurti tokius implantus, kokie jie yra dabar, privertė ir nuolatos augantys pacientų poreikiai: pacientai nori greitai ir patikimai atstatyti prarastus dantis bei kad dantukai atrodytų taip, kaip natūralūs.

Specialistų teigimu, sraigtiniai dantų implantai yra saugūs naudoti – tai patvirtinta ilgalaikiais tyrimais ir moksliniais stebėjimais. Nors tyrimai vykdomi dar gana neseniai ir implantologijos centrai visose šalyse ėmė veikti tik visai neseniai, daugiau nei 90 proc. sėkmingų atvejų jau leidžia kalbėti apie sraigtinius implantus kaip apie ypač pasiteisinusį išradimą. Žinoma, sėkmės faktorius – ar danties implantas suaugs su kaulu: tai nutinka maždaug 98 procentais visų atvejų. Ilgiausiai tarnavęs implantas tarnavo apie pusę amžiaus – maždaug tiek metų, kiek po implantacijos gyveno pacientas, todėl jau galima didžiuotis implantacijos procedūrų sėkme.

Implantologijos centrai, kuriuose atliekamos dantų implantologijos procedūros, teigia, kad visos procedūros taip supaprastėjo dėl sraigtinių implantų. Daugeliu atvejų nereikia atstatinėti pažeistų minkštųjų ar kietųjų audinių, be to, pati implantavimo procedūra yra sklandi ir greita, trunkanti vos nuo pusės valandos iki šiek tiek ilgiau nei valandos. Gydytojai teigia, kad ir dantų implantacijai nereikia jokių ypatingų sąlygų. Vis dažniau šias operacijas atlieka ne tik implantologijos centras, kurį galima rasti kiekviename didesniame mieste.

Implantavimo imasi ir įprastuose kabinetuose dirbantys gydytojai odontologai, tačiau tokiu atveju reikėtų įsitikinti jų kompetencija bei kvalifikacija. Antra, implantuojant būtina laikytis dar kruopštesnės higienos ir panaudoti tinkamus nuskausminamuosius, kitaip nei plombuojant. Po operacijos skausmo nebūna, tik vėliau, praėjus kelioms valandoms po implantavimo, gali pradėti justis savotiškas diskomfortas. Analogiškai ir su patinimu – jis būna arba labai nedidelis ir praktiškai nepastebimas, arba jo ir visiškai nebūna. Taigi pagal operacijos sudėtingumą ne vienas implantologijos centras procedūrą prilygina arba danties traukimui, arba kuriai nors kitai nedidelio sudėtingumo burnos ertmės operacijai.