Nėščiųjų mokyklėlė – ir nėščiosioms, ir planuojančioms jomis tapti

Nėščiosios moterysNėščiųjų mokyklėlė ir paskaitos nėščiosioms, padeda sumažinti nerimą prieš vieną svarbiausių gyvenimo įvykių. Pagrindinis tokių mokymų tikslas – suteikti  naudingos informacijos tiek būsimoms mamytėms, tiek juos į kursus atlydinčioms antrosioms pusėms ar kitiems artimiesiems. Nėščiųjų mokyklėlėje vyksta teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, kurių metu imituojamas gimdymo procesas, aptariamos skirtingos gimdymo padėtys ir elgesys su kūdikiu vos jam gimus bei pirmaisiais mėnesiais.

Nereiktų manyti, kad nėščiųjų kursai yra nereikalingi, jeigu daug informacijos apie gimdymą gavote iš savo artimų moterų ar vaizdinės medžiagos bei literatūros. Tai, kad kursų metu bendraujama ne su viena, o su keletu besilaukiančių moterų ir būsimųjų tėvelių, padeda gauti atsakymus į klausimus, kurie jums galbūt net nebūtų kilę. Taip pat tokie kursai suteikia bendrumo jausmą, kartais net padeda susirasti būsimų pasivaikščiojimų su vaikučiais draugių.

Žinoma, nėščiųjų mokyklėlės užsiėmimai naudingesni pirmojo vaikelio besilaukiančioms moterims, tačiau savo žinias atnaujinti pravartu ir antrosios ar trečiosios atžalos laukiančioms (ypač toms, kurios paskutinį kartą gimdė jau seniai). Nėščiųjų kursus veda patyrę specialistai, turintys daug patirties akušerijos ir ginekologijos srityse. Kai kurie tokių kursų organizatoriai į vieną iš paskaitų (jų paprastai būna trys arba keturios) pasikviečia šeimos psichologą. Jis papasakoja, su kokiomis problemomis po gimdymo gali susidurti tiek moteris, tiek su ja kartu gyvenantis vyras, ir kaip jas reiktų spręsti.

Vis dažniau į pamokas nėščiųjų mokyklėlėje registruojasi moterys, kurios vaikelio dar nesilaukia, tačiau artimoje ateityje planuoja tapti mamomis. Tokie kursai padeda nugalėti ta tikras baimes, kurios galbūt stabdo moterį nuo sprendimo susilaukti vaikelio, o kartu suteikia daug naudingos informacijos. Jeigu turite artimą žmogų, kuris dėl vienos ar kitos priežasties pat nesiryžta lankyti tokių kursų, galite pamokėles lankyti vietoj jo. Vis dėlto naudingiausia, kai juos lanko pati būsimoji mama.

Nėščiųjų kursai gali būti organizuojami didelėse ar mažesnėse grupėse, o taip pat individualiai. Žinoma, bendrieji kursai yra gerokai pigesni (kai kuriose klinikose – visiškai nemokami), o individualių kursų kaina yra aukštesnė. Reiktų nuspręsti, ko jums labiau reikia – pagrindinės informacijos ir galėjimo savo klausimais pasidalinti su kitomis būsimomis mamomis, ar viso dėmesio sutelkimo tik į jūsų individualią situaciją bei privatumo. Natūralu, kad esant didelei žmonių grupei, mokymų vadovas gali nespėti atsakyti į visų dalyvių klausimus.

Pagrindinės nėščiųjų mokyklėlės pamokų temos yra šios: taisyklingas kvėpavimas prasidėjus sąrėmiams ir gimdymo metu; fiziniai pratimai, palengvinantys gimdymą; galimos gimdymo padėtys ir gimdymo imitacija; vyro vaidmuo gimdymo metu ir po jo; besilaukiančios moters mityba ir gyvenimo būdas; kūdikio priežiūra pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.