Burnos chirurgas

Odontologija – platus mokslas, todėl daugelis gydytojų specializuojasi siauresnėse srityse. Viena jų – burnos chirurgija. Taigi kokios įprastos procedūros įtraukiamos į burnos chirurgo įprastą kasdienę veiklą?

Burnos chirurgas Valdas LabanauskasPirmiausia – dantų (įprastai – protinių) rovimas. Protinius dantis reikia rauti tada, kai jie išauga netaisyklingai. Paprastai šie papildomi 8-ieji dantys išauga 18-25 metų sulaukusiam jaunuoliui, tačiau dygimas gali prasidėti ir metais kitais anksčiau, ir vėliau. Protinius dantis ypač gerai ir greitai šalina burnos chirurgas, šios srities darbe sukaupęs ilgametę patirtį.

Kodėl protinius dantis verta šalinti? Priežasčių yra įvairių. Pirma, netaisyklingai išaugę dantys gadina kitus dantis. „Proto“ dantis gali dažnai skaudėti. Taip pat toks dantis gali paslinkti dantų lanką, kadangi jam vietos paprastai nebelieka, jis „lipa“ ant greta esančio danties. Kartais protinis dantis auga ir po dantenomis – atvejis dar labiau komplikuotas. Jie dygsta labai lėtai, todėl susidaro dantenų kišenės, kuriose kaupiasi ir pūva maisto likučiai, galintys sukelti rimtas infekcijas. Taigi vos pradėjus dygti protiniams dantims, reikia skubėti konsultuotis su kompetentingu odontologu.

Taip pat dažnai pasitaikanti ir pacientams reikalinga procedūra – tai danties šaknies šalinimas. Jos metu pašalinama danties šaknies viršūnėlė, kuri paprastai yra nesveika ir gadina aplink esančius audinius. Procedūra gelbsti tada, kai nebegalima taikyti edodontinio (danties šaknų kanalų) gydymo.

Liežuvio ir lūpos pasaitėlių plastika

Lūpos pasaitėlio operacija paprastai atliekama kūdikiams ar mažiems vaikams, kurių liežuvio pasaitėlis yra per trumpas, todėl liežuvio negalima pakelti link gomurio, judinti. Dėl to kūdikiai sunkiau maitinasi, nepriauga svorio, o vaikai dėl šios priežasties neaiškiai taria raides. Procedūra, teigia burnos chirurgas Kaune, yra gana greita ir neskausminga. Tiesa, po geros savaitės po operacijos prireikia pašalinti siūlus.

Lūpos pasaitėlis – tai jungiamoji dalis tarp viršutinės lūpos ir priekinių dantų. Dėl šio pasaitėlio vaikams formuojasi tarpas tarp priekinių dantukų. Tai tarsi labiau atsikušusi dantenų dalis, kurią gydytojas chirurgas lengvai pašalina. Procedūros reikia tada, kai norima, kad tarp priekinių dantų nebūtų ryškesnio tarpo arba tais atvejais, kai taikomas ortodontinis gydymas (dantukai ruošiami tiesinti).

Daugelis procedūrų – prieš dantų protezavimą

Burnos chirurgija – tai tarsi paruošiamoji sritis, kai vėliau iniciatyvą perimti ir kitus darbus atlikti turi kiti burnos ertmės gydymo specialistai. Dažnai, kai žmogus ruošiasi įsitaisyti implantus ar protezus, gydytojai konstatuoja, kad parastas fiksuotų dantenų aukštis, kad pastebimos dantų lanko deformacijos, dėl to nebus kaip ir prie ko tvirtinti protezų ar implantų. Šią situaciją pataisyti gali burnos chirurgas Kaune. Po procedūros dantenų nebetempia, puikiai laikosi protezai ar implantai. Taip pat chirurgas pašalina burnoje likusius nulūžusių, išmuštų dantų likučius, dantų išaugas, kurios trukdo dantų protezavimui ir implantacijai.