Terminai, kuriuos verta žinoti ruošiantis dantų implantacijai

Nesvarbu, ar dar tik svarstote apie dantų implantaciją, ar jau laukiate pirmosios dantų implantacijos procedūros, verta žinoti pagrindines sąvokas, naudojamas šio dantų atkūrimo proceso metu.

Danties implantacijaDantų implantacija

Nėra skirtumo, ar dantis implantuoti ruošiatės Vilniuje, ar kitame mieste – dantų implantacijos procedūra visur vienoda. Dantų implantaciją trumpai galima apibūdinti taip: tai dantų implantų įsodinimas (įsriegimas) į paciento žandikaulį.

Danties implantas

Danties implantas – tai mažas metalinis varžtelis. Pagrindinė jo funkcija – pakeisti pažeistą ar visiškai prarastą danties šaknį ir sudaryti pagrindą dantų vainikėliui. Dantų implantai gaminami iš žmogaus organizmui draugiškų, tačiau tvirtų medžiagų. Dantų implantavimui dažniausiai naudojamas titanas arba jo lydinys, rečiau – porcelianas.

Dantų vainikėlis

Danties implantas nepakeičia viso prarasto danties, tik jo šaknį. Todėl, implantui prigijus paciento žandikaulyje, ant jo yra tvirtinama matoma danties dalis – vainikėlis. Kitaip ši dalis vadinama danties karūnėle arba tiesiog danties protezu. Dantų vainikėlių tvirtinimas ant implantų – tai paskutinis dantų implantavimo procedūros etapas.

Kitaip nei paprasti dantų protezai, ant implantų tvirtinami vainikėliai yra itin geros kokybės ir išvaizdos. Kadangi dantų vainikėliai, tvirtinami ant implantų, gali būti įvairiausių atspalvių, formų ir tekstūros, savo išvaizda jie visiškai nesiskiria nuo tikrųjų dantų.

Laikinas dantų vainikėlis

Nuolatiniai dantų vainikėliai ant implantų tvirtinami tik tada, kai šie visiškai prigyja paciento žandikaulyje. O gijimo laikotarpiu pacientas dėvi laikinus dantų vainikėlius. Taip išvengiama tuščių tarpų tarp dantų, kol implantai prigyja, ir pacientas jau gali nevaržomai šypsotis.

Kaulo priauginimo operacija (kaulo augmentacija)

Dantų implantavimą galima atlikti ne visiems pacientams. Labai svarbi sąlyga sėkmingam dantų implantavimui – pakankamo storio ir tankio žandikaulis, į kurį yra įsukami implantai. Jeigu žandikaulis neatitinka implantavimui keliamų reikalavimų, tenka rinktis kitus dantų protezavimo būdus, pavyzdžiui, išimamus dantų protezus ar protezavimą ant tiltelio.

Kai žandikaulio storis ir tankis dantų implantavimui keliamų reikalavimų neatitinka nežymiai, pacientui gali būti pasiūlyta kaulo priauginimo operacija (kaulo augmentacija). Tai procedūra, kurios metu tose vietose, kur kaulo trūksta, priauginamas nuosavas kaulas arba kaulo pakaitalas. Jeigu pacientas nori priauginti nuosavą kaulą, jo dalis išimama iš donorinės vietos ir įsodinama ten, kur jo trūksta. Paciento pageidavimu, procedūros metu gali būti taikoma arba vietinė nejautra, arba pilna narkozė.

Kaip ir dantų implantavimas, taip ir kaulo augmentacija gali būti atliekama toje pačioje odontologijos klinikoje Vilniuje ar kitame mieste – šiai procedūrai nereikia atskiro gydytojo siuntimo. Kaulo priauginimo dažniausiai prireikia pacientams, sirgusiems periodontitu, patyrusiems rimtų žandikaulio sužalojimų arba kurių žandikaulis yra sunykęs dėl natūralių organizmo senėjimo procesų.