Kova su raukšlėmis botulino injekcijomis

Slaptas vyresnio amžiaus moterų ginklas

Jeigu pamatę vyresnio amžiaus moterį negalite atsistebėti jos lygia oda, galite būti tikri – jai padėjo botulino injekcijos. Šiuolaikinėje medicinoje botulinas naudojamas gydant migreną ir raumenų spazmus, o grožio chirurgijoje – kovojant su raukšlėmis. Botulino injekcijos stebuklingai nepašalina pačių raukšlių – jos neleidžia joms išryškėti kuriam laikui „paralyžiuodamos“ veido raumenis.

Ar botulino injekcijos nepavojinga?

Botulino injekcijos klinikojeBotulino injekcijos yra vadinamos minimaliai invazyvia grožio procedūra. Jos metu padaromi mažyčiai adatos dūriai, suleidžiama botulino į tas veido sritis, kuriose labiausiai linkusios formuotis raukšlės. Tokių dūrių į pacientės veidą padaroma nuo šešių iki penkiolikos. Botulinas sukelia keletą mėnesių trunkantį raumenų paralyžių, neleisdamas išryškėti ir gilėti pykčio, juoko ir kitoms dėl grimasų atsirandančioms raukšlėms.

Po šešių mėnesių arba greičiau botulino poveikis išnyksta ir raumenys atgauna prieš tai turėtas funkcijas. Taigi, jei nuspręsite procedūros nebekartoti, anksčiau atlikta procedūra jūsų odai jokios įtakos neturės.

Iš organizmo pasišalinus botulinui, veido raukšlės vėl išryškėja. Todėl norint turėti lygią odą, procedūrą kas keletą mėnesių teks kartoti. Kaip ir bet kuri kita grožio priemonė, botulino injekcijos yra nepavojingos, jei jomis nepiktnaudžiaujama. Jeigu gydytojas liepia kurį laiką nesileisti botulino – paklausykite jo. Jei jis rekomenduoja sekančią injekciją atidėti keletui mėnesių – būtinai taip ir padarykite.

Kam naudinga, o kam – nerekomenduojama?

Reiktų suprasti, kad botulino toksinas nėra maisto papildas ar vaistai nuo skausmo. Tai preparatas, kuris veikia jūsų veido raumenis. Jei vis dėlto nusprendėte išbandyti botulino injekcijas, įvertinkite jų privalumus ir kontraindikacijas, ir tik tada kreipkitės į grožio kliniką.

Botulino injekcijos jums bus naudingos, jeigu:

  • Norite atsikratyti raukšlių veido, kaklo, dekoltė srityje;
  • Jūsų oda iš prigimties nėra elastinga;
  • Jūsų mimikos raumenys itin aktyvūs ir emocijos veide atsispindi labai ryškiai.

Šių injekcijų neturėtumėte rinktis, jei:

  • Esate jaunesnė nei 18 arba vyresnė nei 65 metų;
  • Gydytojas jums rekomendavo atsisakyti botulino injekcijų (pavyzdžiui, dėl padidėjusio jautrumo botulino toksinui);
  • Jums diagnozuotas raumenų silpnumas;
  • Vartojate antibiotikus;
  • Turite rijimo ir (arba) kvėpavimo sutrikimų;
  • Sergate kraujo ar širdies ligomis;
  • Turite navikų;
  • Laukiatės kūdikio arba žindote naujagimį.

Kaip atrodysiu po procedūros?

Svarbu žinoti, kad iš karto po procedūros oda maždaug pusvalandį gali būti paraudusi. Ant jos gali matytis nedidelių kraujosrūvų ir mėlynių. Todėl patartina botulino injekcijas planuoti savo atostogų metu, savaitgaliais ar po darbo valandų. Vieną parą pro procedūros odos negalima masažuoti, keletą valandų po jos – gulėti, maždaug savaitę – degintis soliariume ar saulėje.

Botulino toksinas pradeda veikti praėjus 3-4 dienoms po procedūros. Oda tampa lygesnė, raukšlės tampa mažiau pastebimos ar visiškai nematomos (priklausomai nuo jų gylio). Toks efektas išlieka nuo trijų iki šešių mėnesių.