Kaip atliekama dantų implantavimo procedūra

Kas yra dantų implantas?

Danties implantas – tai iš titano ar kito žmogaus organizmui „draugiško“ metalo pagamintas varžtelis. Odontologijoje jis naudojamas kaip danties šaknies pakaitalas. Dantų implantai sudaro pagrindą naujiems dantims – protezams.

Odontologė ir pacientasNuo ko prasideda dantų implantavimas?

Kai su odontologijos specialistu sudaromas gydymo planas ir sutartą dieną pacientas atvyksta į odontologijos kliniką, pirmiausia atliekama procedūra, kuri ir vadinama „dantų implantavimu“. Jos metu į paciento žandikaulį, prapjovus dantenas, įsukami dantų implantai, tuomet dantenos užsiuvamos ir paliekamos gyti iki sekančio apsilankymo klinikoje. Gijimas gali trukti keletą mėnesių.

Kas vyksta implantams sugijus?

Kai implantai prigyja žandikaulyje, dantenos vėl prapjaunamos ir ant prigijusių implantų pritvirtinamos specialios galvutės, ant kurių vėliau užsukami dantų protezai. Kai kuriais atvejais, kai paciento žandikaulio kaulas yra pakankamai tankus ir stiprus, ši procedūra atliekama tą pačią dieną, kaip ir dantų implantų įsukimas į žandikaulį.

Kol implantai gyja, pacientui gaminami individualūs dantų protezai. Implantams prigijus, dantų protezai užmaunami tvirtinimo elementų, taip sujungiant pačius dantų implantus ir protezus.

Kiek trunka visa dantų implantavimo procedūra?

Kiek laiko praeis nuo pirmosios implantologo konsultacijos iki visiškai naujos šypsenos sukūrimo, priklauso nuo kelių aspektų. Visų pirma, ar pakankamai kaulo yra paciento žandikaulyje. Jeigu ne, gali tekti atlikti kaulo priauginimo procedūrą. Vien naujo kaulo prigijimas žandikaulyje gali trukti iki pusės metų. Kai kuriems pacientams, kurie dantų implantavimo procedūrai kreipiasi, kai žandikaulis jau yra smarkiai suiręs, dantų implantavimo atlikti iš viso nebegalima.

Jei iki apsilankymo odontologijos klinikoje arba po kaulo priauginimo procedūros žandikaulis yra pakankamo storio, galima pradėti dantų implantavimą. Nuo pirmosios procedūros iki dantų protezavimo įprastai praeina nuo trijų iki šešių mėnesių.

Viso dantų implantavimo proceso trukmė priklauso ir nuo to, kiek implantų pacientui reikia, kaip jo organizmas reaguoja į dantų implantus. Kai kuriais atvejais (maždaug vienu ar dviem iš šimto) dantų implantai neprigyja paciento burnoje. Tuomet visą procedūrą tenka kartoti.

Nuo ko priklauso dantų implantavimo kaina?

Dantų implantų kainos yra pateikiamos beveik kiekvienos odontologijos klinikos tinklalapyje (pavyzdžiui, Alytuje esančios klinikos „Albadenta“ kainoraštį galite rasti jų svetainėje). Vis dėlto galutinę dantų implantavimo kainą lemia ne tik implantų, bet ir gydytojo darbo įkainis, reikalingų dantų implantų ir protezų skaičius (ne visais atvejis reikia tiek pat implantų, kiek ir protezų) ir t. t. Tikslią procedūros kainą gali įvardinti gydytojas, įvertinęs jūsų burnos būklę, pageidavimus ir implantologijos galimybes.

Noriu dantų implantų. Nuo ko pradėti?

Pirmas žingsnis į dantų implantavimą – registracija specialisto konsultacijai Alytuje.
UAB “Albadenta”
Pulko g. 23, Alytus  (Alytaus rajono savivaldybės kieme)
Tel. registracijai : +370 640 64141
El. paštas: info@albadenta.lt