Galimos dantų implantų komplikacijos ir kaip jų išvengti

Danties implantavimasDantų implantai padeda susigrąžinti gražią ir sveiką šypseną. Nors jų patikimumas patvirtintas 98 procentais, visgi kaip kurios operacijos kaip ir ši neišvengia komplikacijų. Vienos komplikacijos pašalinamos labai greitai, be didesnio vargo ar papildomų išlaidų. Kitos visgi gali būti tokios kenksmingos, kad įmanoma netgi netekti dantų implantų. Norint nesusidurti su įvairiomis problemomis kurios kartais kyla po implantavimo paslaugų, reikia atidžiai rinktis tiek odontologą, tiek pačią odontologijos kliniką. Nesistenkite sutaupyti dantų gydymo kaina. Juk skūpus moka du kartus.

  • Dažniausiai pasitaikanti komplikacija kylanti pasinaudojus dantų implantavimo paslaugomis. Tai uždegiminis procesas, kurio metu tam tikra sritis patinsta. Ją sukelia bakterijų dauginimasis. Progresavus šiai ligai galimas kaulo tirpimas aplink implantą. Liga gydoma pašalinus susikaupusias apnašas nuo implantų. Odontologas skiria antibiotikus, kuriuos vartojant greičiau užkertamas kelias šiai ligai.
  • Pooperacinis kraujavimas. Tai labai dažna, tačiau neilgai trunkanti komplikacija. Žaizda paprastai kraujuoja iki kelių dienų. Paprastai ji nustoja kraujuoti pati. Jums tereikia pasirūpinti ištekančiu krauju: paimkite marlės skiautelę ir uždėkite ant žaizdos. Nuolat skalaukite drungnu vandeniu ir kraujuotą vandenį išspjaukite. Jei kraujuojama labai gausiai, kuo skubiau kreipkitės į savo odontologą.
  • Nervo skausmas. Pasitaiko atvejų, kuomet implantavimo metu pažeidžiamas nervas. Šis skausmas yra labai varginantis, daugeliu atveju tiesiog nepakeliamas. Jaučiant didelius skausmus skubiai kreipkitės į savo gydytoją. Odontologas imsis visų reikalingų gydymo priemonių. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet nervo užgydyti nepasiseka. Tokiu atveju dantų implantai yra išimami.

Kuomet pastebite kraujavimą, dantenų ištinimą, jaučiate skausmą ar net ūžimą ausyse – kuo skubiau kreipkitės į savo odontologą. Paprastai pacientai nesusiduria su komplikacijomis, kurias gali sukelti įstatyti dantų implantai. Keli rizikos veiksniai dažniausiai paskatina probleminį gijimą. Stipriai rūkantiems padidėja galimybė patirti komplikacinius veiksnius. Paprastai jų imunitetas silpnesnis. Taip pat dantys dažniausiai išgedę dėl nikotino. Didelė tikimybė jog implantavimą teks pakartoti pacientams, kurių žandikaulis yra stipriai sunykęs. Tas pats galioja ir turintiems mažą žandikaulio kaulo audinio tankį. Pacientai sergantis lėtinėmis ligomis taip pat patenka į rizikos grupę. Tokios ligos kaip cukrinis diabetas, hemofilija, imuninės sistemos nepakankamumas – sukelia įvairia komplikacijas. Dantų implantai paprastai visiems žinomi, kaip puiki priemonė, be jokių problemų įsistatyti dantis. Tačiau jei esate rizikos grupėje būtinai įspėkite odontologą. Tuomet gydymo metu jis gali imtis papildomų priemonių. Tokiu atveju nepatirsite nemalonaus jausmo, skausmo ar pakartotinos operacijos.

Dantų implantai daug praktiškesni nei dantų plokštelės (protezai), kadangi pastarieji gali bet kada iškristi iš Jūsų burnos ertmės. Dantų implantai mažai, arba beveik visai nejaučiami. Jie tokie praktiški, jog nepajusite jokio diskomforto. Jie taip pat nekelia jokių kramtymo apribojimų. Priešingai, kai kuriais atvejais jie daug patvaresni nei natūralūs dantys. Nors komplikacijos yra labai retas dalykas implantacijoje, tačiau apie jas žinoti būtina.